باغ گیاه شناسی ملی ایران


وسعت کلی باغ گیاه شناسی ملی ایران حدود 145 هکتار بوده و در فضایی دل انگیز انواع گونه ها و پوشش های گیاهی را به نمایش می گذارد. این باغ گیاهشناسی برای هر گروه سنی جذابیت دارد و فضای با طراوت آن همه را به وجد می آورد و طبیعت دلنشین شمال ایران را برای گردشگران تور طبیعت گردی تداعی می کند. دریاچه ای که در اواسط باغ وجود دارد زیبایی این مکان را دو چندان کرده و جلوه وصف نشدنی به آن بخشیده است. علاوه بر دریاچه تعدادی آبشار چشم نواز نیز در مسیر باغ وجود دارد که بازدیدکنندگان را محو تماشا می کند.
ساخت باغ گیاه شناسی ملی در سال 1348 با همکاری تعدادی کارشناس خارجی توسط کارشناسان ایرانی انجام شد. قسمت های مختلف این باغ گیاهان مناطق گوناگون ایران را در معرض نمایش می گذارد تا گردشگران تور تهران از آن ها بازدید به عمل آورده و با آن ها آشنا شوند. در این باغ تدابیری اندیشیده شده تا علاوه بر جنبه تفریحی و گردشگری، جنبه آموزشی نیز داشته باشد و گردشگران تور تهران با انواع گونه های گیاهی انس گرفته و از آن ها اطلاعاتی به دست بیاورند. از مجموعه هایی که در این باغ گیاهشناسی وجود دارد، 7 رویشگاه مخصوص ایران است و 6 رویشگاه نیز مرتبط با نقاط مختلف جهان است که نظر گردشگران تور داخلی را به خود جلب نموده است.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز باغ گیاه شناسی ملی ایران
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.