امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به باغ گیاه شناسی ملی ایران

باغ گیاه شناسی ملی ایران

باغ گیاه شناسی ملی ایران یکی از جاذبه های بسیار زیبا و باصفای شهر تهران است که در شمال غرب شهر و در منطقه ای بکر واقع شده است. این باغ برای علاقه مندان به عکاسی یک انتخاب فوق العاده بوده و قدم زدن در آن حس بی نظیری را به گردشگران القا می کند. این باغ در بین 10 باغ برتر جهان قرار دارد و وسیع ترین باغ گیاهشناسی خاورمیانه محسوب می شود.
وسعت کلی باغ گیاه شناسی ملی ایران حدود 145 هکتار بوده و در فضایی دل انگیز انواع گونه ها و پوشش های گیاهی را به نمایش می گذارد. این باغ گیاهشناسی برای هر گروه سنی جذابیت دارد و فضای با طراوت آن همه را به وجد می آورد و طبیعت دلنشین شمال ایران را برای گردشگران تور طبیعت گردی تداعی می کند. دریاچه ای که در اواسط باغ وجود دارد زیبایی این مکان را دو چندان کرده و جلوه وصف نشدنی به آن بخشیده است. علاوه بر دریاچه تعدادی آبشار چشم نواز نیز در مسیر باغ وجود دارد که بازدیدکنندگان را محو تماشا می کند.
ساخت باغ گیاه شناسی ملی در سال 1348 با همکاری تعدادی کارشناس خارجی توسط کارشناسان ایرانی انجام شد. قسمت های مختلف این باغ گیاهان مناطق گوناگون ایران را در معرض نمایش می گذارد تا گردشگران تور تهران از آن ها بازدید به عمل آورده و با آن ها آشنا شوند. در این باغ تدابیری اندیشیده شده تا علاوه بر جنبه تفریحی و گردشگری، جنبه آموزشی نیز داشته باشد و گردشگران تور تهران با انواع گونه های گیاهی انس گرفته و از آن ها اطلاعاتی به دست بیاورند. از مجموعه هایی که در این باغ گیاهشناسی وجود دارد، 7 رویشگاه مخصوص ایران است و 6 رویشگاه نیز مرتبط با نقاط مختلف جهان است که نظر گردشگران تور داخلی را به خود جلب نموده است.
درج نظر