باغ گیاه شناسی ملی ایران

باغ گیاه شناسی ملی ایران یکی از جاذبه های بسیار زیبا و باصفای شهر تهران است که در شمال غرب شهر و در منطقه ای بکر واقع شده است. این باغ برای علاقه مندان به عکاسی یک انتخاب فوق العاده بوده و قدم زدن در آن حس بی نظیری را به گردشگران القا می کند. این باغ در بین 10 باغ برتر جهان قرار دارد و وسیع ترین باغ گیاهشناسی خاورمیانه محسوب می شود.

وسعت کلی باغ گیاه شناسی ملی ایران حدود 145 هکتار بوده و در فضایی دل انگیز انواع گونه ها و پوشش های گیاهی را به نمایش می گذارد. این باغ گیاهشناسی برای هر گروه سنی جذابیت دارد و فضای با طراوت آن همه را به وجد می آورد و طبیعت دلنشین شمال ایران را برای گردشگران تور طبیعت گردی تداعی می کند. دریاچه ای که در اواسط باغ وجود دارد زیبایی این مکان را دو چندان کرده و جلوه وصف نشدنی به آن بخشیده است. علاوه بر دریاچه تعدادی آبشار چشم نواز نیز در مسیر باغ وجود دارد که بازدیدکنندگان را محو تماشا می کند.
ساخت باغ گیاه شناسی ملی در سال 1348 با همکاری تعدادی کارشناس خارجی توسط کارشناسان ایرانی انجام شد. قسمت های مختلف این باغ گیاهان مناطق گوناگون ایران را در معرض نمایش می گذارد تا گردشگران تور تهران از آن ها بازدید به عمل آورده و با آن ها آشنا شوند. در این باغ تدابیری اندیشیده شده تا علاوه بر جنبه تفریحی و گردشگری، جنبه آموزشی نیز داشته باشد و گردشگران تور تهران با انواع گونه های گیاهی انس گرفته و از آن ها اطلاعاتی به دست بیاورند. از مجموعه هایی که در این باغ گیاهشناسی وجود دارد، 7 رویشگاه مخصوص ایران است و 6 رویشگاه نیز مرتبط با نقاط مختلف جهان است که نظر گردشگران تور داخلی را به خود جلب نموده است.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز باغ گیاه شناسی ملی ایران
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پارک ژوراسیک تهران

اوپارک تهران

قایق سواری در دریاچه چیتگر

قیمت بلیط تفریحات دریاچه چیتگر

پارک جنگلی چیتگر

پارک ارم تهران

سورتمه تهران

کاربازیا برج میلاد

زیپ لاین تهران

کارتینگ تهران

زیپ لاین توچال

زیپ لاین برج میلاد

زیپ لاین پارک طالقانی

زیپ لاین دریاچه چیتگر

پارک قیطریه

تفریحات پارک پردیسان

پارک های تهران

مکان های تفریحی تهران

باغ وحش ارم

سینما برج میلاد

دلفیناریوم برج میلاد

پارک های شمال تهران

پارک های شرق تهران

پارک های جنوب تهران

پارک های مرکز تهران

پارک های غرب تهران

پارک های جنگلی تهران

باغ پرندگان تهران

شهربازی سرپوشیده ایران مال

پردیس سینمایی ایران مال

مجموعه ورزشی ایران مال

پینت بال تهران

استادیوم ورزشی ایران مال

بانجی جامپینگ برج میلاد

تله سیژ توچال

زیپ لاین توچال

پیست اسکی توچال

تله کابین توچال

بوستان گفتگو

پارک جنگلی لویزان

پارک جنگلی کوهسار

سورتمه توچال

بانجی جامپینگ توچال

شهربازی تهران مال

شهربازی بیلینو

شهربازی فان تایم پالادیوم

سرزمین عجایب

شهربازی چمران

شهربازی ژوپیتر

پنل کاربری انجمن گردشگری بلاگ گردشگری