نخستین کشتی مسافری مازندران تیرماه به آب انداخته می شود

دلاور بزرگ نیا افزود: مسوولان استانی در سفری که اوایل پارسال به روسیه داشتند، قرارداد خرید سه فروند کشتی مسافربری تفریحی را با سرمایه گذاری بخش خصوصی منعقد کردند.

وی افزود: یک فروند از این کشتی ها تیر ماه در سواحل مازندرانی خزر به آب انداخته خواهد شد تا در محدوده شهرهای ساحلی مازندران فعالیت کند.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان مازندران از صدور گواهی فعالیت و تردد این کشتی کروز، توسط کارشناسان شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

بزرگ نیا گفت: دو کشتی دیگر تا پایان سال از روسیه به ایران منتقل و پس از انجام مراحل اداری در دریای خزر و آب های مازندران به آب انداخته می شود.

وی با تاکید به تجربه و تخصص روس ها در ساخت کشتی های تفریحی گفت: فضای داخلی این کشتی های تفریحی به گونه ای طراحی شده که دارای 140 اتاق با امکانات کامل است و مسافران از امکانات بسیار خوب آن بهره مند خواهند شد.

بزرگ نیا این اقدام را گامی موثر در جهت رونق بخشیدن به صنعت گردشگری دریایی در استان مازندران دانست و افزود: لازمه پویایی این صنعت فراهم بودن زیرساخت ها از جمله اسکله های تفریحی است که متاسفانه به علت کم توجهی مسوولان ادوار گذشته در این حوزه اقدام اساسی صورت نگرفته است.

وی با یادآوری تاکید استاندار مازندران به لزوم تامین زیرساخت ها برای رونق گردشگری در استان گفت: در بندر امیرآباد بهشهر اقداماتی در این زمینه انجام شده و طبق پیش بینی های انجام گرفته قرار است امسال نیز اسکله تفریحی و مسافرتی در شهرستان های نور و نوشهر توسط سرمایه گذاران بخش خصوصی برای جذب گردشگران دریایی احداث شود.

صنعت گردشگری در مازندران فقط به استفاده از ساحل، جنگل، مناظر طبیعی و تاریخی خلاصه شده و تاکنون در حوزه گردشگری دریایی که زیر مجموعه این صنعت به شمار می رود اقدامی اساسی در این مناطق صورت نگرفته است.

مازندران با برخورداری از 365 کیلومتر محدوده ساحلی هر سال میزبان میلیون ها مسافر و گردشگر داخلی و خارجی است که از این میان حدود 90 درصد به منظور استفاده از دریا این استان را به عنوان مقصد سفرها انتخاب می کنند.
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای داخلی

تور قشم 13 و 14 آبان 99 ویژه تعطیلات
3 شب
قشم ا ... قشم ایر
زاگرس زاگرس
قصر شایان
14 آبان - 17 آبان

تور کیش 13 آبان 99 (اقساطی)
3 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
پیام توسعه صبا
13 آبان - 16 آبان

تور کیش 9 آبان 99
3 شب
کیش ا ... کیش ایر
کیش ا ... کیش ایر
گردشگر زمان
9 آبان - 12 آبان

تور مشهد 9 آبان 99
2 شب
کاسپین کاسپین
تابان تابان
اسطوره بیستون
9 آبان - 11 آبان

تور مشهد از تبریز 7 آبان 99
4 شب
وارش وارش
ایران ... ایران ایر تور
آذربال ایرانیان
7 آبان - 11 آبان

تور کیش از تبریز 6 آبان 99
2 شب
ایران ... ایران ایر تور
ایران ... ایران ایر تور
گردشگر زمان
6 آبان - 8 آبان

تور قشم 12 و 13 آبان 99 ویژه تعطیلات
3 شب
آتا آتا
معراج معراج
فرجام پرواز کیان
12 آبان - 16 آبان

تور کیش 14 و 15 آبان 99
3 شب
وارش وارش
وارش وارش
آرشین پرواز
15 آبان - 18 آبان

تور کیش 6 و 7 آبان 99
3 شب
زاگرس زاگرس
سپهران سپهران
قصر شایان
7 آبان - 10 آبان

تور زمینی مشهد 16 آبان 99
2 شب
قطار ... قطار 6 تخته لوکس
قطار ... قطار 6 تخته لوکس
سیف گشت
16 آبان - 19 آبان
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما