عمارت شاپوری شیرازاگر تور شیراز را انتخاب می کنید و قصد سفر به این شهر زیبا را دارید حتما بازدید از عمارت شاپوری شیراز را در برنامه سفر خود قرار دهید و بازدید آن را به هیچ عنوان از دست ندهید.
عمارت شاپوری یکی از زیبا و مجلل ترین باغ عمارت های شیراز محسوب می گردد که در خیابان انوری ، رو به روی خیابان اهلی واقع گردیده است.
گردشگران تور داخلی بدانند که عمارت شاپوری بنایی متعلق به دوره پهلوی اول است که در تاریخ 16 مهر ماه سال 1379 به عنوان اثر ملی به ثبت رسید.
عمارت شاپور از سال 1310 تا 1315 زیر نظر معماری معروف به نام ابوالقاسم مهندسی شناخته و بنا گردید و بنا متعلق به عبدالصاحب شاپوری یکی از بزرگ ترین تاجر شیراز بود.بازدیدکنندگان بدانندکه تا اوایل دهه 70 هجری شمسی خانواده شاپوری در این عمارت سکونت داشتند ولی چند سال بعد از این دهه خانه به صورت متروکه درآمد و کسی در آن سکونت نداشت.
در سال 1378 سازمان میراث فرهنگی استان فارس این خانه را از خانواده شاپوری خریداری و در لیست میراث فرهنگی ثبت کرد.عمارت شاپوری شیراز در واقع 840 متر زیر بنا دارد که در دو طبقه ساخته و مساحت کلی زمین آن 4635 متر مربع می باشد و تماما به سبک معماری قاجاریه با عملکرد معماری آزادانه طراحی و ساخته شده است.
در داخل عمارت اتاق های زیادی ساخته شده که هر کدام از آن ها عملکرد خاصی دارند.نوآوری های به کار رفته در این عمارت آن را به یک باغ ایرانی اروپایی تبدیل کرده است.
از جمله درختانی که در عمارت شاپوری می بینید شامل درخت سرو ، درخت انجیر ، درخت چنار ، درخت افرا ، درخت نارنج ، درخت انار ، درخت خرمالو ، شمعدانی و گل های رز اشاره کرد.


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز عمارت شاپوری شیراز
گالری تصاویر ویدئو ها
نظرات کاربران
پدرام 4 آذر 94
0
یکی از شاهکارای معماری هست...بی نطیره
غزال 4 آذر 94
0
بسیااااااار زیباست آدم از دیدنش سیر نمیشه
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربری انجمن گردشگری بلاگ گردشگری