ایران ارزان ترین مقصد سفر در جهان


همان طور که اشاره کردیم، در جدید ترین گزارش رقابت ‌پذیری گردشگری که هر دو سال یک بار منتشر می شود، ایران ارزان ترین مقصد سفر در جهان معرفی شد. این گزارش در سازمان جهانی اقتصاد که از جمله مهم ترین سازمان ها و مجامع اقتصادی بین المللی در جهان است، مورد بررسی قرار می گیرد. همچنین بر اساس گزارش فوق الذکر، چگونگی و وضعیت صنعت توریسم و رقابت پذیری این صنعت در کشور ها و مناطق مختلف جهان مورد ارزیابی و سنجش قرار گرفته بود. در گزارش ذکر شده که هر دو سال یک بار منتشر می شود، یک بار دیگر همانند سال 2015 میلادی، ایران از لحاظ شاخص رقابت پذیری قیمتی در رتبه اول جهان قرار گرفت. 

نتیجه مرور و مطالعه ای که بر زیر شاخص های رقابت پذیری قیمتی انجام داده اند، نشان داده است عواملی که برای ارزیابی هزینه و در حقیقت رقابت پذیری بخش توریسم در نظر گرفته شده اند، می تواند همراه با تخمین های نادرست همراه باشد. به زبان دیگر اگرچه در این گزارشات، اطلاعات مناسبی در زمینه هزینه های سفر به یک کشور فراهم می شود اما، بعضی از کشور های به این روش شناسی انتقاداتی بیان کرده اند. به هر روی، بر اساس این گزارش، ایران به عنوان ارزان ترین مقصد سفر در جهان معرفی شد.

از جمله عوامل و زیر شاخص هایی که برای تهیه این گزارش مورد بررسی قرار می دهند می توان به موارد زیر اشاره کرد: مالیات بر بلیت ‌ها و هزینه‌ های فرودگاهی، شاخص قیمت هتل بر اساس دلار آمریکا، شاخص برابری قدرت خرید و میزان قیمت سوخت بر اساس سنت پرداختی به ازای هر لیتر (هر 100 سنت یک دلار است).
در آخر از جمله مقاصد گردشگری ارزان کشور ایران می توان به تور مشهد، تور شیراز و تور قشم اشاره کرد.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز ایران ارزان ترین مقصد سفر در جهان
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربری انجمن گردشگری بلاگ گردشگری