باریک ترین خانه دنیا

زمان مطالعه : 2 دقیقه

بزرگترین معظل سازندگان خانه در انگلیس، استفاده بهینه از فضاهای تعریف شده در اندازه گیری های کشوری می باشد؛ معظلی که سبب شده اغلب خانه هایی که در این کشور ساخته می شود به جای مساحت بیشتر ارتفاع بیشتری داشته باشند! حال قصد داریم شما را با خانه ای بسیار عجیب در این شهر آشنا سازیم که قبلا یک فروشگاه کلاه بوده و حالا عنوان باریک ترین خانه ی دنیا را کسب نموده است. 

 

باریک ترین خانه دنیا

 


خانه ای باریک با پهنای 165 سانتی متر

شاید باورش برایتان سخت باشد که بدانید در لندن خانه ای وجود دارد که پهنای اکثر قسمت هایش تنها 165 سانتی متر است؛ این منزل مسکونی در منطقه Shepherd’s Bush واقع شده و صاحب فعلی آن یک وکیل می باشد. صاحب این خانه قصد دارد لندن را به مقصد اروپا ترک کند به همین دلیل خانه خود را با مبلغ 1 میلیون پوند به فروش گذاشته است. این خانه از یک طرف با آرایشگاه و از طرف دیگر با کلینیک پزشکی همسایه می باشد. از آن جایی که این خانه باریک فضای زیادی برای اثاثیه ندارد، گزینه مناسبی برای افراد متاهل نیست و بهتر است فردی مجرد نسبت به خریداری آن اقدام کند. 

 

عجیب ترین مکان ها برای زندگی - زمین جای عجیبی است و انسان هایش عجیب تر. در نقاط مختلف دنیا با خانه هایی روبرو می شوید که ظاهری متفاوت و عجیب و غریب دارد.

 

باریک ترین خانه دنیا در لندن

 


باریک ترین خانه دنیا چه قسمت هایی دارد؟

این خانه با مساحت کلی 96 مترمربع، در بیش از 5 طبقه ساخته شده و دارای بخش های مختلفی چون پاسیو، پشت بام، 2 اتاق خواب، آشپزخانه، باغچه و غیره می باشد. اتاق غذاخوری با عرض 183 سانتی متر، یکی از بخش های خانه است که عرض نسبتا بیشتری دارد، گفتنی است که در این قسمت خانه درب های شیشه ای رو به حیاط تعبیه شده است. می توان گفت بیشتر قسمت های خانه به گونه ای است که دو نفر به سختی می توانند از کنار یکدیگر عبور کنند. اتاق خواب اصلی خانه که در طبقه سوم قرار دارد همچون سایر اتاق خواب ها بوده و کاملا معمولی است. در فضای آشپزخانه یک اجاق گاز باریک به دیوار نصب شده که ظاهری متفاوت تر از نمونه های دیده شده دارد؛ در فضای آشپزخانه یک آینه بزرگ قرار گرفته تا نقص ناشی از کوچک بودن فضا را تا حدی برطرف کند. طبیعتا راه پله خانه ای با این پهنا به صورت مارپیچ می باشد.

 

خانه ای با پهنای 165 سانتی متر خانه ای با پهنای 165 سانتی متر

 

اگر گذارتان به شهر لندن افتاد حتما از این خانه دیدن کنید و گفته های ما را از نزدیک تماشا کنید.

گزارش مشکل
درج نظر