3 هفته تا تولید انبوه واکسن کرونا ویروس دانشگاه آکسفورد

مهم ترین خبری که این روزها می توان به مردم داد، تولید واکسن کووید 19 می باشد. چندی پیش محققان دانشگاه آکسفورد خبری مبنی بر ساخت واکسن کرونا را اعلام کرده بودند حال موسسه سِروم که یک شرکت هندی فعال در زمینه تولید دارو و واکسن می باشد، اعلام نموده قصد دارد واکسن کرونایی که توسط دانشگاه آکسفورد ساخته شده را در 2 الی 3 هفته آینده به تولید انبوه برساند. 

 

تولید واکسن کرونای دانشگاه آکسفورد


این شرکت در شهر Pune واقع شده و در راستای تولید واکسن کرونا ویروس با دانشگاه آکسفورد هم پیمان شده است. مدیر این موسسه داروسازی اعلام نموده که با دکتر هیل از دانشگاه آکسفورد همکاری نزدیکی دارند و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته تولید واکسن مورد نظر تا 2 الی 3 هفته آتی آغاز شده و در 6 ماه نخست، 5 میلیون دوز از این واکسن به صورت ماهیانه تولید می گردد. همچنین او اشاره نموده که هدفشان افزایش مقیاس تولید بوده تا جایی که بتوانند ماهانه 10 میلیون دوز از این واکسن را تولید نمایند. در صورتی که آزمایش بالینی این واکسن موفقیت آمیز باشد، در ماه های مهر و آبان روانه بازار می شود تا مردم بتوانند از آن بهره مند شوند. 
موسسه سروم قصد دارد همزمان با تولید واکسن کرونا ویروس کارآزمایی های بالینی و آزمایشات لازم آن را در کشور خودش (هند) اجرایی نماید تا ضمن صرفه جویی در زمان، به محض این که آزمایش ها موفقیت آمیز بود بتوانند واکسن را توزیع کنند. نخستین مرحله آزمایشات بالینی این واکسن کووید 19 روز جمعه با تزریق به 2 فرد آغاز شد. سارا گیلبرت که سرپرست این پروژه می باشد اعلام امیدواری کرده و می گوید اطمینان زیادی به این واکسن دارم. 

 

تولید واکسن کرونای دانشگاه آکسفورد


خوب است بدانید که شرکت Serum از شرکت های مطرح داروسازی و تولید واکسن است که قبلا هم در تولید واکسن مالاریا با دانشگاه آکسفورد همکاری داشته است. اما این نکته را باید بدانیم که تا زمان عرضه این واکسن در بازار باید راه های مقابله با ویروس کرونا را مدنظر داشته باشیم و سعی کنیم با عمل به نکات بهداشتی اعلام شده از ابتلا به آن خودداری نماییم.
 

گزارش مشکل
درج نظر