چین گردشگران متخلف را وارد لیست سیاه می کند

دیوار بزرگ چین مشهورترین جاذبه این کشور است که مورد توجه جهانیان قرار دارد. این مکان توریستی محبوب، به علت شیوع کرونا ویروس تعطیل اعلام شده بود و به دنبال کنترل این بیماری در کشور چین، مقامات مربوطه تصمیم گرفتن بخشی از این دیوار تماشایی را در 24 مارس بازگشایی کنند. اما تصویری مبنی بر مخدوش کردن دیوار چین توسط یک توریست منتشر شده که خشم شهروندان چینی و رسانه های این کشور را به دنبال داشته است. حجم بالای اعتراضات سبب گشته که دفتر دیوار چین که مسئولیت اداره و امور عمومی این جاذبه را برعهده دارد، قوانین جدیدی را در مقابل افرادی که مرتکب تخریب عامدانه این مکان می شوند وضع نماید. چین گردشگران متخلف را وارد لیست سیاه می کند و این لیست  را به عموم مردم اعلام می نماید. این قوانین و مجازات از سوی دفتر بالدینگ ناحیه یانگینگ انجام می شود؛ همچنین مسئولین این ناحیه در نظر دارند تا از ورود توریست های مخرب به سایر جاذبه های گردشگری منطقه هم ممانعت به عمل آورند تا از طریق تحت فشار قرار دادن افکار عمومی از این اعمال ناشایست جلوگیری کنند. 

 

چین گردشگران متخالف را وارد لیست سیاه می کند


همچنین گردشگران خاطی در آینده هم برای خرید آنلاین بلیت بازدید از دیوار چین به مشکل می خورند و سختگیری های زیادی در مقابل آن ها صورت می گیرد. البته این نخستین بار نیست که این کشور اقدام به ایجاد لیست سیاه می کند؛ در سال گذشته هم در پی برگزاری جشنواره های سالانه چین، پارک های پکن از لیست سیاه بازدیدکنندگان خاطی استفاده کردند و از ورود آن ها به داخل پارک ها جلوگیری به عمل آوردند. 

 

چین گردشگران متخالف را وارد لیست سیاه می کند


دیوار چین با طول 2116618 کیلومتر طولانی ترین سازه تدافعی جهان است که 2300 سال قدمت دارد. امروزه طول دیوار بزرگ چین حدود 7 هزار کیلومتر می باشد زیرا در طول سال های گذشته بخش عظیمی از آن تخریب شد. ساخت این دیوار طویل 1800 سال به طول انجامیده است. زیباترین بخش این دیوار در استان ژانگجیاکو قرار دارد که سالانه بسیاری از گردشگران تور چین از آن دیدن می کنند. 

 

چین گردشگران متخالف را وارد لیست سیاه می کند


 

گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما