کرونا ساخت بلندترین برج دنیا را متوقف کرد

این روزها که جهان درگیر ویروس مرموز کرونا می باشد، بسیاری از فعالیت ها نیز تحت الشعاع قرار گرفته است. حال خبرهایی مبنی بر توقف عملیات ساخت و ساز برج خلیج دبی به گوش می رسد که گویا در اثر شیوع این ویروس اتفاق افتاده است. این برج را به نام های "برج کریک دبی" و "برج خور دبی" نیز می شناسند.

 

توقف در ساخت بلندترین برج دنیا


این روزها بازار مسکن در شهر دبی راکد شده به همین دلیل شرکت اعمار که "بزرگترین شرکت ساختمانی در امارات" به حساب می آید، فعالیت در پروژه های بزرگ خود را متوقف نموده است. افزون بر برج خور دبی، پروژه های بزرگ دیگری هم در این شهر متوقف شده اند اما این برج به دلیل ویژگی های متمایزی که دارد بیشتر مورد توجه جهانیان قرار گرفته است. عملیات ساخت و ساز برج خلیج دبی از سال 2016 آغاز شده و برنامه ریزی ها بر این اساس بود که تا سال 2021 به اتمام برسد ولی شرایط حاکم بر جهان این پروژه عظیم را به تعطیلی کشیده است. با اتمام آسمان خراش خور دبی که ارتفاعی معادل با 928 متر دارد، رکورد بلندترین برج جهان که پیش از این به برج الخلیفه تعلق داشت، به این سازه اطلاق می گردد. 

 

توقف در ساخت بلندترین برج دنیا


این نخستین آسیب کرونا ویروس به اقتصاد دبی نبوده چرا که تاکنون بسیاری از هتل های این شهر نیز در اثر لغو رزروها خسارت های کلان را متحمل شده اند؛ با توجه به کاهش قیمت نفت بخش قابل توجهی از اقتصاد کشور امارات وابسته به صنعت توریسم می باشد. حتی این ویروس سبب به تعویق افتادن نمایشگاه بزرگ اکسپو که در ماه اکتبر باید در امارات برگزار می شد نیز گشته است. 

 

توقف در ساخت بلندترین برج دنیا


پیش از این انتشار خبر تعویق یک ساله المپیک 2020 توکیو که بزرگترین رویداد ورزشی دنیا محسوب می شود نیز ورزش دوستان را به شوک فرو برده بود. این روزها مهم ترین دغدغه مردم جهان تولید واکسن کرونا ویروس یا داروی کوید 19 است تا بتوانیم همچون گذشته به زندگی عادی برگردیم و فعالیت های روزمره را از سر بگیریم. البته خبرها حاکی از آن است که 2 واکسن "ویروس کرونا" وارد مرحله آزمایشات انسانی شدند که این موضوع کمی مردم را امیدوار می کند.
 

گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما