2 واکسن "ویروس کرونا" وارد مرحله آزمایشات انسانی شدند

این روزها مردم جهان گوش به خبرهای معتبر سپرده اند تا خبری مسرت بخش از تولید واکسن بشنوند. حال می توان کمی امیدوار بود زیرا طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی 2 واکسن "ویروس کرونا" وارد مرحله آزمایشات انسانی شدند. به طور کلی محققان در اقصی نقاط دنیا موفق به تولید 62 واکسن برای ویروس کووید 19 شده اند که از این میان 2 نمونه مراحل لازم را طی نموده اند و وارد مرحله آزمایشات انسانی شده اند؛ اما 60 نمونه دیگر هم چنان در مراحل پیش بالینی قرار دارند و برای تاییدیه نهایی زمان نیاز دارند. 

 

واکسن کرونا ویروس


یکی از واکسن های مورد تایید که با همکاری دو شرکت "CanSino Biological" و مؤسسه بیوتکنولوژی"CanCino" تولید شده، دارای نوعی وکتور ویروس هستند که در بدن فرد به مبارزه علیه کرونا ویروس می پردازد. در ساخت این واکسن از تجربیات تولید واکسن ابولا که بر روی آدنوویروس های نوع 5 متمرکز هستند، الهام گرفته شده است. آدنوویروس ها نوعی ویروس بدون غشاء لیپیدی هستند که دی.ان.ای دو رشته ای خطی دارند؛ این ذرات به واسطه رسپتورهایی که دارا می باشند خود را به سلول ها رسانده و با اندوسیتوزها وارد آن ها می شوند. این نوع ویروس ها می توانند اقدام به ارسال آنتی ژن های بالقوه که سبب تحریک تولید آنتی بادی ها علیه بیماری می شوند، نمایند. 

 

واکسن ویروس کرونا


واکسن دوم را موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی با همکاری شرکت بیوتکنولوژی آمریکایی مدرنا تولید نموده اند. به طور علمی می توان گفت نانوذرات لیپیدی این واکسن کاندیدای ام.آر.ان.ای را در یک محفظه قرار داده و از یک بستر آر.ان.ای بهره می برد. در واقع عملکرد این واکسن به گونه ای است که  پیغام دهنده آر.ان.ای به عنوان واسطه بین اسید آمینه پروتئین ها و اطلاعات ژنتیکی دی.ان.ای عمل می کند و به سلول ها دستور تولید پروتئین هایی برای مبارزه با ویروس ها را می دهد.

 

واکسن ویروس کرونا


در نظر داشته باشید که علی رغم حضور این دو واکسن در مراحل آزمایشات انسانی، بین 1 سال تا 1.5 سال طول می کشد که عموم مردم بتوانند از آن بهره ببرند. به تازگی خبری مبنی بر ایجاد واکسنی که کروناویروس را دست‌کم یک سال خنثی می‌کند نیز شنیده شد که این نمونه هم هنوز بر روی انسان ها آزمایش نشده است. 
 

گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای داخلی

تور قشم 10 آبان 99 ویژه تعطیلات
4 شب
معراج معراج
قشم ا ... قشم ایر
ندا پرواز
10 آبان - 14 آبان

تور کیش 8 و 9 و 10 آبان 99
3 شب
تابان تابان
تابان تابان
قصر شایان
9 آبان - 13 آبان

تور قشم 9 آبان 99
4 شب
آتا آتا
کیش ا ... کیش ایر
گردشگر زمان
9 آبان - 13 آبان

تور قشم 9 آبان 99
2 شب
آتا آتا
ایران ... ایران ایر
اسطوره بیستون
9 آبان - 11 آبان

تور کیش 9 و 10 آبان 99
4 شب
تابان تابان
کیش ا ... کیش ایر
قصر شایان
9 آبان - 14 آبان

تور کیش 10 آبان 99
2 شب
کیش ا ... کیش ایر
کیش ا ... کیش ایر
اسطوره بیستون
10 آبان - 12 آبان

تور مشهد 8 و 9 آبان 99
3 شب
کاسپین کاسپین
کاسپین کاسپین
قصر آریا
8 آبان - 12 آبان

تور کیش 11 آبان 99
3 شب
تابان تابان
وارش وارش
رادین گشت پایتخت
11 آبان - 14 آبان

تور کیش 13 و 14 آبان 99 ویژه تعطیلات
3 شب
تابان تابان
سپهران سپهران
قصر شایان
14 آبان - 17 آبان

تور مشهد 9 و 10 آبان 99
3 شب
کاسپین کاسپین
کاسپین کاسپین
قصر شایان
9 آبان - 13 آبان
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما