امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به فرو ریختن سقف مسجد شجاع الدوله در مراغه

فرو ریختن سقف مسجد شجاع الدوله در مراغه

همان طور که در جریان هستید این روزها ( اواخر دی ماه سال 1398) در سراسر ایران بارش برف و باران در جریان است و می توان گفت تقریبا کل ایران سفید پوش شده است، از استان هایی که شاهد بارش برف سنگین می باشد می توان به استان آذربایجان شرقی اشاره کرد، امروز ( 29 دی 1398) خبری از سوی خبرگزاری ها مبنی بر فرو ریختن سقف مسجد تاریخی شجاع الدوله پخش شد که سایت لحظه آخر در ادامه شما را در جریان کامل جزئیات این اتفاق قرار می دهد.

به گزارش خبرگزاری های تبریز شب گذشته به دلیل بارش سنگین برف در این شهر، سقف مسجد تاریخی شجاع الدوله فرو ریخته و موجب وارد شدن خساراتی به این مسجد تاریخی ارزشمند شد. بعد از گذشت ساعاتی از انتشار این خبر، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهر مراغه آقای یعقوب طالبی از طریق خبرگزاری های معتبر، این خبر را این گونه اعلام کردند: هیچ گونه آسیبی به مسجد شجاع الدوله وارد نشده است.

 

فرو ریختن مسجد شجاع الدوله

 

ایشان در پی انتشار این خبر اظهار داشت که تنها سازه ای که در مجاورت ضلع شرقی مسجد قرار داشته، فرو ریخته و برای ساختمان اصلی این مسجد تاریخی و ارزشمند هیچ مشکلی به وجود نیامده، وی بیان کرد که بنای الحاقی ضلع شرقی مسجد که به عنوان حسینیه مسجد شجاع الدوله که برای غزاداری مورد استفاده قرار می گرفته است فرو ریخته و موجب خسارتی جزئی شده است و هیچ خسارتی حتی جزئی به بنای اصلی مسجد وارد نشده و خبرهایی مبنی بر خسارت مسجد تاریخی شجاع الدوله شایعه ای بیش نیست و صحت ندارد.

 

مسجد شجاع الدوله

 

همچنین وی افزود نظارت بر اماکن تاریخی و ثبت شده در روزهایی با شرایط جوی نا مناسب از مهم ترین برنامه های اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی می باشد و همیشه در اولویت بوده است.

مسجد شجاع الدوله به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری تبریز از آثار تاریخی دوره قاجار به شمار می آید و قدمتی چند صد ساله دارد و تا به حال چندین بار مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته است. گردشگران تور لحظه آخری این نکته را در نظر داشته باشند که این مسجد در حال حاضر آماده پذیرایی از نماز گزاران گرامی می باشد.

 

درج نظر