امتیاز 5 از 5 | از بین 104 امتیاز دهنده به هجوم تمساح‌ های پوزه کوتاه به سیستان و بلوچستان

هجوم تمساح‌ های پوزه کوتاه به سیستان و بلوچستان

سیلزدگان سیستان و بلوچستان مراقب حمله تمساح ها باشند این عنوانی است که دوشنبه 1398/10/23 توسط خبر گزاری های مختلف منتشر شد و باعث نگرانی شهروندان عزیز سیستان و بلوچستان شد . بر اساس این خبر با توجه به سرریز شدن آب رودخانه ها و سد ها و همچنین سردی هوا، شرایط جوی، استرس و تنش در حیاط وحش احتمال خروج تمساح های پوزه کوتاه و یا همان گاندو از برکه ها به دلیل اسیر شدن در امواج خروشان و دور شدن از زیستگاه اصلی شان وجود دارد . با لحظه آخر همراه باشید تا در مورد این خبر اطلاعات بیشتری کسب کنید . 

 

تمساح‌ های پوزه کوتاه

 

سیل در استان سیستان و بلوچستان

بارش بارانی سیل آسا در جنوب شرقی کشور که از پنجشنبه شب نوزدهم دیماه آغاز شد و استان های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان را در معرض جاری شدن سیل قرار داد. بارش ها به صورت نقطه ای در برخی مناطق خاص در غرب و جنوب غربی استان به 200 میلی متر می رسد . 

 

تمساح‌ های پوزه کوتاه

 

در اطلاعیه ای که منتشر شد به این موضوع تاکیید شده است که مردم و ساکنین سیستان و بلوچستان نسبت به تردد در مناطق سیلابی حاشیه رودخانه باهوکلات، هوتک ها، مرداب ها و مناطق حاشیه ای که محل تجمع آب های راکد شده است جدا خودداری شود . اداره حفاظت محیط زیست استان سیستان و بلوچستان همچنین به این نکته اشاره کردند که گشت های کنترل شبانه روزی یگان حفاظت این اداره هم اینک در حال آماده باش کامل بسر میبرد .

 

تمساح‌ های پوزه کوتاه

 

هشیاری هرچه بیشتر مردم 

به منظور پیشگیری از وقوع حوادث تلخ و حملات احتمالی، از مردم عزیز درخواست شد در زمان مشاهده هرگونه جانور وحشی گرفتار در مناطق انسانی، سریعا به نزدیک ترین اداره حفاظت محیط زیست اعلام کنند.  در حال حاضر 500 روستا و 14 شهرستان درگیر سیل هستند و 20 هزار واحد مسکونی بر اثر جاری شدن سیلاب تخریب کلی و جزئی دیده است، در شرایط ویژه فعلی بهتر است که ساکنین نهایت دقت را به خرج دهند تا از وقوع هر گونه اتفاق دلخراش و ناراحت کننده برای هم میهنان عزیز جلوگیری شود.

 

تمساح‌ های پوزه کوتاه

 

خبر هجوم تمساح‌ های پوزه کوتاه به سیستان و بلوچستان تکذیب شد 

 

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان در بیانیه ای اعلام کرد : اخبار کذب و رعب‌آور مبنی بر یورش ۳۰۰ تمساح به این مناطق سیل‌زده صحت ندارد.به اطلاع مردم فهیم و صبور بلوچستان می رساند که تاکنون هیچگونه موردی مبنی بر دیدن و یا حمله تمساح به روستاییان و سیل زدگان مشاهده و گزارش نشده است همچنین تصاویر منتشر شده از این تمساح ها از آرشیو های خبری میباشد . عزیزانی که قصد سفر با تور داخلی را به این استان زیبا داشتند بهتر است فعلا با این وضعیت پیش آمده سفر خود را در صورت امکان لغو کرده و در زمان بهتری مجددا برنامه ریزی سفر خود را انجام بدهند تا بتوانند با تفریحات این استان بیشتر آشنا شوند. 

نظرات مردم درباره هجوم تمساح‌ های پوزه کوتاه به سیستان و بلوچستان

علیرضا 19 اسفند 98
0
داشت خونم به جوش میومد که دیدم تکذیب شده بعد دیدم تاریخ خبر ماله قبل باز خدارو شکر با این وضع کرونا مردم لازم نیست به فکر تمساح های پوزه کوتاه باشن
درج نظر

تورهای داخلی

تور چابهار 2 خرداد
3 شب
وارش وارش
ایران ... ایران ایر تور
گردشگر زمان
2 خرداد - 5 خرداد

تور کیش اردیبهشت و خرداد
3 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
ندا پرواز
1 خرداد - 4 خرداد

تور کیش بهار 1400
3 شب
زاگرس زاگرس
تابان تابان
قصر شایان
1 خرداد - 5 خرداد

تور شیراز 8 خرداد (اقساطی)
3 شب
ایران ... ایران ایر
ایران ... ایران ایر
پیام توسعه صبا
8 خرداد - 11 خرداد

تور قشم 30 و 31 اردیبهشت
3 شب
تابان تابان
قشم ا ... قشم ایر
اسطوره بیستون
30 اردیبهشت - 3 خرداد

تور زمینی قشم 31 اردیبهشت
3 شب
قطار ... قطار رجا
قطار ... قطار رجا
گردشگر زمان
31 اردیبهشت - 4 خرداد

تور قشم 1 خرداد
4 شب
تابان تابان
تابان تابان
دانیار سفر پارسیان
1 خرداد - 5 خرداد

تور مشهد 30 اردیبهشت
4 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
سیف گشت
30 اردیبهشت - 3 خرداد

تور زمینی قشم 29 اردیبهشت
4 شب
قطار ... قطار کویر
قطار ... قطار کویر
ندا پرواز
29 اردیبهشت - 3 خرداد

تور کیش اردیبهشت و خرداد
2 شب
زاگرس زاگرس
تابان تابان
قصر آریا
2 خرداد - 4 خرداد