بهترین جاذبه های گردشگری هلند

📅 بروزرسانی : ۱ بهمن ۱۳۹۷ بازدید : 335
 
قبل از اینکه به زیبایی های کشور هلند بپردازیم جالب است بدانیم پرنده زیبایی که آن را با نام عروس هلندی می شناسیم هیچ ارتباطی به کشور هلند ندارد و جزء پرندگان کشور استرالیا می باشد.
از دیگر تفکرات غلط که در کشور ما جا افتاده است همین رز هلندی است که بیشتر ما مهم ترین ویژگی این کشور را در گل های رز آن خلاصه کرده ایم در صورتی که در تمام جهان هلند به کشور لاله ها معروف است آری درست شنیدید زیبا ترین و بیشترین نوع گل لاله را در این کشور خواهید دید که برای لمس این زیبایی می توانید سری به یکی از بهترین جاذبه های هلند به نام باغ های کوکنهوف بزنید.
یکی از زیبا ترین بهارهای عمرتان را در کشور هلند تجربه کنید تماشای این سرزمین هفت رنگ آرامش وصف نشدنی را در شما پدید خواهد آورد و اینکه قطعا هیچ چیز به اندازه قدم زدن در میان هفت میلیون شاخه گل روحتان را تازه نخواهد کرد پس تجربه آن برای هر کسی حتی برای یکبار هم که شده بسیار ضروری است.
از دیگر زیبایی های طبیعی کشور هلند می توان به کانال های آمستردام اشاره کرد. سوار بر قایق از دل تمامی خیابان های پایتخت کشور هلند گذر کنید، یک فنجان قهوه در یکی از کافی شاپ های اطراف کانال منظره این شهر را بسیار دلچسب تر خواهد کرد علاوه بر چشم انداز زیبا و رویایی که این کانال ها به شهر آمستردام بخشیده اند نماد تاریخی این شهر نیز به حساب می آیند به طوری که در سازمان ثبت جهانی یونسکو به ثبت رسیده اند.
پس از زیبایی های طبیعی کشور هلند وقت آن رسیده است که به سراغ تاریخ غنی و ارزشمند آن برویم وجود شهر تاریخی والکنبورخ مهر تاییدی بر تاریخچه کهن این کشور می باشد که کلیسا و قلعه های مربوط به قرون وسطا از جاذبه های مهم شهر والکنبورخ محسوب می شود.
ازدیگر سمبل های قدرت و رشد کشور هلند می توان به کاخ سلطنتی آمستردام اشاره کرد. این کاخ باشکوه در سال 1655 توسط یاکوب فان کامپن طراحی شد و در سال 1806 با عنوان مرکز اجتماعی شروع به فعالیت کرد.
آسیاب های بادی هلند از دیگر نماد هایی در جهان است که کشور هلند را با آن می شناسند. معروف ترین این آسیاب ها چیزی نزدیک به 40 متر ارتفاع دارد و بلندترین آسیاب بادی جهان نیز به حساب می آید. لازم به ذکر است که 8 آسیاب بادی در شهر آمستردام وجود دارد که مسافران تور هلند تنها امکان دسترسی به دوتا از آن ها را دارند. کمبود آب در کشور هلند از عمده ترین دلایل به وجود آوردنده آسیاب های بادی می باشد.
اگر قرار است همسفرانی با رده سنی کودک و نوجوان شما را در تور هلند همراهی کنند پیشنهاد می کنیم بازدید از گنجینه جالب و مدرن موزه مادام توسو را در برنامه های خود بگنجانید در این موزه مجموعه ای از مجسمه های افراد مشهور گذشته و حال وجود دارد، هرچند که این موزه تنها به کودک و نوجوانان اختصاص ندارد اما به دلیل وجود دیزینی لند ودیگر پارک های تفریحی برای آنان از جذابیت بیشتری برخوردار است.
 
از آخرین جاذبه های کشور هلند که در این مقاله به معرفی آن خواهیم پرداخت پل لاغر در شهر آمستردام است این پل در سال 1691 میلادی بر روی کانال های این شهر بنا شد و تا به امروز حوادث زیادی را متحمل شده است برای مثال در سال 1871 تخریب شد و جای خود را به یک پل چوبی داد که البته پل چوبی هم خیلی دوام نیاورد و در نهایت آخرین بازسازی این پل به سال 1969 باز می گردد که خوشبختانه تا به امروز خبری مبنی بر تخریب پل به دست نیامده است.
 
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/news/22654-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AC%D8%A7%D8%B0%D8%A8%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D9%87%D9%84%D9%86%D8%AF

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به بهترین جاذبه های گردشگری هلند