عجیب ترین رسوم چینی ها هنگام غذا خوردن

مردم کشور چین برای تمامی مراحل غذا خوردن آداب خاصی دارند که در ادامه به شرح هر یک از این مراحل و آداب انجام آن ها خواهیم پرداخت.طریقه نشستن بر روی میز غذاخوری:
میز های غذاخوری چینی معمولا به شکل دایره طراحی می شوند و مهم ترین فرد حاضر در جمع، باید بر روی صندلی که در رو به روی درب ورودی اتاق غذا خوری وجود دارد، بنشیند و پس از آن نیز به ترتیب افراد مهم در سمت چپ میز و سایر افراد نیز در سمت راست می نشینند.آداب پیش از شروع غذا خوردن:
میزبانان چینی هیچگاه پیش از نشستن مهمانان خود بر سر میز غذا نمی نشینند و این امر را احترام به مهمان تلقی می کنند، پس از نشستن افراد نوبت به قدردانی از مهمانان می رسد، در این بخش میزبان از مهمانان خود برای تشریف فرمایی آن ها تشکر کرده و در مقابل مهمان ها نیز از دعوت میزبان تشکر به عمل می آورند. لازم به ذکر است که میزبانان چینی همواره پس از مهمانان خود شروع به غذا خوردن می کنند.آداب غذا خوردن:
در کشور چین به جای قاشق و چنگال از چوب های مخصوص غذا خوری که چاپستیک نام دارند استفاده می شود و غذا خوردن با آن ها شیوه و آداب مخصوص به خود را دارد.
هنگام استفاده از چاپستیک به یاد داشته باشید که بازی کردن با این چوب ها به منزله بی احترامی می باشد، همچنین استفاده از چاپستیک شخصی برای برداشتن غذا از ظرف غذای مشترک امری نا پسند بوده و بهتر است که این کار را انجام ندهید.
یکی دیگر از مواردی که به هنگام غذا خوردن با چاپستیک باید رعایت کنید، عدم استفاده از این چوپ برای اشاره به شخص حاضر در جمع می باشد چرا که در فرهنگ چینی این کار به دور از ادب می باشد.
توجه داشته باشید که در هنگام سفر به چین با سر و صدا غذا نخورید، در این کشور هنگام غذا خوردن نباید هیچ صدایی به گوش برسد.
یکی دیگر از عجیب ترین رسوم چینی ها هنگام غذا خوردن این است که باید مقداری از غذای خود را در ظرف باقی بگذارید، چرا که در غیر این صورت میزبان تصور می کند، غذا به مقدار کافی نبوده است و شما سیر نشده اید، همچنین توجه داشته باشید که در صورت وجود رشته در غذا نباید آن ها را کوتاه کنید، رشته های موجود در غذا نشان از طول عمر دارند و مردم چین کوتاه کردن آن ها را کاری زشت و ناپسند می دانند.
لازم به ذکر است که تمامی مواردی که تا کنون به آن ها اشاره کردیم آداب و رسوم کلی غذا خودرن در چین بوده است و مردم این کشور برای صرف برخی از غذا ها نظیر ماهی آداب خاصی دارند. خوب است بدانید که ماهی در کشور چین معمولا به صورت کامل سرو می شود و به هنگام صرف آن باید ابتدا گوشت های یک سمت را تمام کرده و سپس شروع به خوردن سمت دیگر ماهی بکنید، این رسم ریشه در اعتقادات ماهیگیران قدیمی این کشور دارد، آن ها معتقد بودند که هر کس از مطابق این رسم عمل نکند خائن بوده و باعث غرق شدن کشتی و یا قایق ماهیگیری می شود.
چینی ها برای نوشیدن چای نیز آداب خاصی دارد و به طور مثال فردی که از قوری استفاده می کند باید دقت کند که لوله قوری به صورت مستقیم در مقابل کسی قرار نگیرد چرا که این امر در چین نوعی بی احترامی به شمار می آید.
شاید برای گردشگران تور چین جالب باشد که تعارف کردن در فرهنگ چینی نیز وجود دارد و نشان دهند ادب و احترام میزبان نسبت به مهمان خود می باشد.
امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در رابطه با رسوم عجیب مردم چین به هنگام غذا خوردن کسب کنید و این اطلاعات در سفر با تور چین برایتان مفید واقع شود.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز عجیب ترین رسوم چینی ها هنگام غذا خوردن
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربری انجمن گردشگری بلاگ گردشگری