پلی برای عشاق

در دنیا افراد برای ابراز علاقه به شریک عشقی خود، روش های مختلفی را پیش می گیرند. نوشتن نامه عاشقانه، روشن کردن شمع، خرید کادو و سوپرایز کردن از جمله روش های معمول این کار هستند. اما چند وقتی است که روش های جالب تری برای ابراز علاقه بین عشاق باب شده است. یکی از این روش های نوین ابراز علاقه، بستن قفلی فانتزی و کوچک به نرده های یک پل است که در کشور های مختلف پل های متعددی بدین منظور وجود دارد. پل لوژکوف در مسکو نیز یکی از همین پل ها است که به پلی برای عشاق معروف شده است.اگر قصد سفر به مسکو و بازدید از پلی برای عشاق را دارید، خواندن این مطلب را به شما توصیه می کنیم. 
در مرکز شهر مسکو پلی به نام لوژکوف (luzhkov bridge) قرار دارد که تا قبل از سال 2007 میلادی، زوج های روسی برای نشان دادن عشق و علاقه خود یک قفل را به نرده های پل بسته و کلید آن را به داخل رودخانه مسکو می انداختند و این کار را نماد عشق خود می دانستند. اما در سال 2007 دولت روسیه برای این که این کار باعث تخریب پل نشود، تعدادی درخت آهنی بر روی این پل ساخته و آن ها را به صورت ردیفی بر روی پل قرار دادند. از آن پس زوج ها قفل های عشق را بر روی این درخت آهنی می بستند و وقتی تعداد قفل های رنگی رنگی و فانتزی روی درخت ها زیاد تر شد، نمای زیبا و دیدنی به پل بخشید و باعث شد پل لوژکوف به یکی از برجسته ترین اماکن گردشگری مسکو تبدیل شود. امروزه گردشگران بسیاری در سفر به مسکو از این پل بازدید می کنند و زوج های بسیاری نیز قفل های عشق خود را به این درخت ها می بندند. برخی از گردشگران تور مسکو نیز به عکس انداختن با درخت های پلی برای عشاق می پردازند.پیش از این نیز در این مقاله اشاره کردیم که پل عشاق تنها در شهر مسکو وجود ندارد، بلکه در کشور های بسیاری اعم از چین، کره، ایتالیا، اسلوونی، فرانسه، آمریکا و غیره پلی برای بستن قفل عشق موجود است، اما پلی برای عشاق در مسکو بین این پل ها از محبوبیت بیشتری برخوردار می باشد و علت آن هم درخت های آهنی رنگ رنگی است که قفل های عشق گل و برگ های آن ها را تشکیل داده و باعث شده فضای رمانتیک تری نسبت به دیگر پل های عشاق موجود در جهان دارا باشد.پل لوژکوف با نام پل Tretyakov نیز شناخته می شود چرا که این پل قسمتی از گالری گروه هنری Tretyakov محسوب می شود. این پل در مرکز شهر مسکو و در مجاورت کانال Vodootvodny واقع شده است. گردشگران تور مسکو برای رفتن به این مکان می توانند از خدمات تور و گردشگری هتلی که در آن اقامت دارند استفاده کنند و یا از مرکز شهر مسکو، از خیابان bolshaya ordynka به سمت کانال Vodootvodny حرکت کرده و خود را به پل لوژکوف یا همان پلی برای عشاق برسانند. گردشگران تور روسیه اگر از وسیله شخصی برای طی این مسافت (مرکز شهر تا پل لوژکوف) استفاده کنند، حدودا 12 دقیقه بعد به مقصد خواهند رسید.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز پلی برای عشاق
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
معصومه 29 دی 1397
3
آخی درختاش چه باحالههه. کاش می تونستم برم پلی برای عشاق رو از نزدیک ببینم
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری