کشف قدیمی ترین کشتی جهان در دریای سیاه

دریای سیاه طی شش قرن گذشته، یکی از مسیر های اصلی کشتی رانی جهان بوده و همچنین بیش از دریا های دیگر در کره زمین، میدان جنگ های ملی گرایانه بوده است. از این رو عده ای از دانشمندان و کاوشگران به بررسی سطحی از این دریا پرداختند که نتیجه آن کشف قدیمی ترین کشتی جهان در دریای سیاه بوده است. برای کسب اطلاعات درباره کشف قدیمی ترین کشتی جهان در دریای سیاه، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.
پس از کاوش و بررسی سه ساله سطح دریای سیاه توسط یک تیم بین المللی از دانشمندان، یک کشتی در اعماق این دریا پیدا شده که بدنه آن کاملا سالم بوده و به پهلو روی بستر دریا قرار گرفته است. دانشمندان پس از کشف این کشتی و انجام تحقیقات و تست کربنی که بر روی آن انجام دادند، متوجه شدند که قدیمی ترین کشتی جهان بوده و قدمت آن به حدود 400 سال پیش از میلاد مسیح بر می گردد. گردشگران تور بلغارستان جالب است بدانید، این کشتی، در واقع یک کشتی تجاری یونانی بوده و تصاویری از آن بر روی ظروف سفالی عتیقه و باستانی ترسیم شده است. از جمله این ظروف می توان به یک گلدان سفالی به نام سیرن اشاره کرد که بر روی آن نقشی از کشتی کشف شده از اعماق دریای سیاه، مشهود است. این گلدان امروزه در موزه بریتانیا نگهداری و به نمایش گذاشته شده است.
شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که چطور ممکن است یک کشتی بعد از حدود 2400 سال، کاملا سالم مانده و از بین نرفته باشد؟ در جواب این سوال به کاربران و گردشگران تور بلغارستان باید بگوییم که این کشتی تجاری یونانی، در اعماق دو کیلو متری دریای سیاه کشف شده است، جایی که به دلیل فقدان اکسیژن، مواد ارگانیک می توانند هزاران سال سالم باقی بمانند.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره کشف قدیمی ترین کشتی جهان در دریای سیاه

رضا نوری اصل 28 اردیبهشت 99
0
بدون کوچکترین تکنولوژی امروزی، این ماحصل ساخت و تولید انسانهایی با روح و فکر آزادساخته است حاکمان انسانهای امروزی فقط به فکر سرکوب همدیگر هستند.
ونداد 10 آذر 97
3
من که از خواندن کشف قدیمی ترین کشتی جهان در دریای سیاه واقعا لذت بردم
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما