نمایشگاه هنر و تاریخ ایران باستان در ایتالیا


نمایشگاه هنر و تاریخ ایران باستان در ایتالیا و در شهر اکویلیا به مدت سه ماه (از 4 تیر 1395 تا 9 مهر 1395) با همکاری بنیاد اکویلیا، موزه فریولی ونتزیا جولیا، موزه ملی ایران و سازمان فرهنگ و گردشگری ایران برگزار شد.
لازم به ذکر است که هدف از برگزاری نمایشگاه هنر و تاریخ ایران باستان در ایتالیا معرفی تاریخچه غنی و فرهنگ کشور ایران به مردم ایتالیا بود.
به منظور برگزاری این نمایشگاه مجموعاً 29 اثر تاریخی ایرانی از نقاط مختلف کشور نظیر تخت جمشید، پاسارگاد، شوش، همدان، املش و غیره به کشور ایتالیا منتقل شدند.
برخی از آثاری که در نمایشگاه هنر و تاریخ ایران در ایتالیا به نمایش گذاشته شدند عبارتند از پیکره، ریتون، خنجر، دستبند، پلاک، سنگ وزنه و غیره. توجه داشته باشید که این هر یک از این آثار به دوره خاصی از تاریخ ایران تعلق داشتند و به گفته جبرئیل نوکنده مدیر وقت موزه ملی ایران این آثار از نظر زمانی دوره هخامنشیان تا دوره ساسانیان را پوشش می دادند.
باید بدانید که در انتخاب آثار این نمایشگاه سعی بر نمادین بودن آثار بوده و نقش اسب و گاو که یکی از نماد های معروف ایران باستان می باشد، در بسیاری از آثار این نمایشگاه وجود داشت.
برگزاری نمایشگاه هنر و تاریخ ایران باستان در کشور ایتالیا علاوه بر معرفی فرهنگ و تاریخ ایران به مردم ایتالیا، روابط دوستانه میان ایران و ایتالیا را تقویت کرد و از این جهت یکی از مهم ترین موزه ها و نمایشگاه های بین المللی ایران به شمار می آید.
لازم به ذکر است که این نمایشگاه تا حد زیادی مورد استقبال مردم ایتالیا و همچنین گردشگرانی که در آن سال با تور ایتالیا سفر کرده بودند قرار گرفت.
امیدواریم این مقاله برای گردشگران سایت تور لحظه آخری مفید واقع شود.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز نمایشگاه هنر و تاریخ ایران باستان در ایتالیا
گالری تصاویر ویدئو ها
نظرات کاربران
شیرین 29 آبان 97
1
نمایشگاه هنر و تاریخ ایران باستان در ایتالیا بسیار عالی
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.