امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به ساخت دو هزار خانه بوم گردی در ایران

ساخت دو هزار خانه بوم گردی در ایران

ساخت دو هزار خانه بوم گردی در ایران با هدف رونق گردشگری در شهر های مختلف کشور یکی از برنامه های سازمان میراث فرهنگی می باشد، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعاتی در رابطه با ساخت دو هزار خانه بوم گردی در ایران کسب کنید.
 
 
اقامتگاه های بوم گردی
 
 
همانطور که می دانید امروزه صنعت گردشگری یکی از مهم ترین صنایع دنیا به شمار می آید و کشور های مختلف فعالیت های بسیاری در جهت رونق این صنعت انجام می دهند، یکی از برنامه هایی که در کشور ما برای رونق گردشگری در نظر دارد ساخت و احداث دو هزار خانه بوم گردی در روستا ها و مناطق گردشگری ایران می باشد.
این طرح فواید و مزایای بسیاری در زمینه های مختلف دارد که در ادامه به بررسی هر یک از آن ها خواهیم پرداخت.
 
 
بوم گردی در ایران
 
 
در صورت عملی شدن این طرح علاوه بر تأسیس اقامتگاه های مختلف در شهر ها و روستا های ایران، فرصت های شغلی بسیاری برای مردم هر منطقه به وجود می آید که این امر کمک شایانی به اشتغال زایی کرده و آمار بی کاری به ویژه در مناطق محروم را تا حد زیادی کاهش می دهد.
 
 
اقامت گاه در ایران
 
 

معروف ترین اقامتگاه های ایران

در حال حاضر حدود 600 خانه بوم گردی در شهر های مختلف ایران نظیر شهر یزد وجود دارد که مورد استقبال گردشگران تور یزد قرار گرفته اند.
شیوه ساخت خانه های بوم گردی معمولا  تلفیقی از سنت ها و نوع معماری منطقه می باشد که این امر جذابیت بسیاری برای گردشگران خارجی و داخلی دارد و افرادی که در طول سفر اقامتگاه های بوم گردی را برای سکونت انتخاب می کنند می توانند تا حد زیادی با فرهنگ و آداب رسوم منطقه مورد نظر آشنا شوند.
 
 
اقامتگاه های بوم گردی
 
 
باید بدانید که در این اقامتگاه ها امکانات رفاهی بسیاری وجود دارد و گردشگران می توانند اقامتی راحت را در این خانه ها تجربه کنند.
 
 
اقامتگاه های بوم گردی ایران
 
 
اگر قصد دارید در خانه های بوم گردی اقامتی متفاوت داشته باشید در حال حاضر می توانید با تور یزد سفر کرده و یکی از اقامتگاه های بوم گردی این شهر را برای سکونت انتخاب کنید.
گفتنی است شمال ایران نیز بهترین اقامتگاه های بوم گردی ایران را در خود جای داده است یکی از بهترین ها در این منطقه اقامتگاه بوم گردی دو هزار می باشد که سالانه بسیاری از گردشگران تور شمال به سراغ آن می روند. اقامتگاه بوم گردی خانه قجری نیز از دیگر اقامتگاه های پر طرفدار شمال ایران می باشد. اگر بخواهیم از اقامتگاه ها در دیگر نقاط ایران سخن بگوییم اولین مکانی که به ذهن می رسد بی شک خانه بوم گردی چابهار می باشد.
امیدواریم این مقاله برای گردشگران تور لحظه آخری مفید واقع شود.
 
 
اقامت گاه های بوم گردی در ایران
 

نظرات مردم درباره ساخت دو هزار خانه بوم گردی در ایران

س.م 15 دی 98
0
واااای خونه های بوم گردی یزد خیییلی قشنگن. خیلی خونه های زیبایین من معماری خونه های یزدو خیلی دوست دارم شیشه های رنگارگ، دیوارای کاهگلی، حیاط خیلی بزرگ، حوض وسط حیات، وقتی آب می پاشی تو حیات بوی خاک خیس خورده بلند میشه و آدمو مست میکنه، زندگی یزدی های خیلی قشنگه خونه های همیشه حس گرمی به آدم میدن اصلا احساس غریبی نمیکنی و احساس میکنی اصلا با این جا غریبه نیستی، من حس و حال صمیمی بودن فضا رو خیلی دوست دارم، همه چی ساده اما قشنگه من همیشه وقتی سفر می کردم می رفتم هتل اما چند ماه پیش تصمیم گرفتیم بریم یزد ویکی از دوستان پیشنهاد داد که این دفعه بریم اقامتگاه بوم گردی بگیریم، یکی از بهترین سفرهای عمرم بود و هیچوقت فراموشش نمیکنم، انگار کلن تو اون چند روز به گذشته رفته بودیم و صفا و صمیمیت گذشته برگشته بود، جوری بهمون خوش گذشت که دوست نداشتیم به تهران شلوغ برگردیم و دوباره زندگی پر مشغله داشته باشیم، موضوع خوبی رو انتخاب کردین ممنونم از معرفیتون حتما اقامتگاه های خانه قجری و دوهزار رو امتحان می کنم ممنون از محتوای خوبتون
یسنا 29 آبان 97
4
عالی میشه اگر ساخت دو هزار خانه بوم گردی در ایران را اجرایی کنند
درج نظر