آتشفشان همیشه فعال فیلیپین

📅 انتشار : 1397/08/14 📅 بروزرسانی : 1397/08/14 بازدید : 1213
آتشفشان همیشه فعال فیلیپین که مایون نام دارد، بار ها برای مردم این کشور و ساکنان منطقه ای که در آن قرار دارد دردسر ساز شده است، اگر مایلید که اطلاعاتی در رابطه با آتشفشان همیشه فعال فیلیپین کسب کنید در ادامه با ما همراه باشید تا این کوه را به شما و گردشگران تور فیلیپین معرفی کنیم.
 
 
فیلیپین
 
 
آتشفشان همیشه فعال فیلیپین یا آتشفشان مایون در استان آلبای کشور فیلیپین واقع شده است و همواره در حال گدازه پراکنی می باشد، خوب است بدانید در نزدیکی کوه مایون بیش از 30 هزار خانوار زندگی می کنند و این افراد بارها به سبب فعالیت ها و گدازه پراکنی های این آتشفشان مجبور به تخلیه خانه های خود شده اند.
 
 
کوه های آتشفشان
 
 
در بهمن ماه سال گذشته این کوه در طی یک روز حدود 4 مرتبه فوران کرده و باعث وقوع 41 زمین لرزه در منطقه شده است، اما توجه داشته باشید که شدید ترین فعالیت آتشفشان در ماه فوریه سال 1841 رخ داده است و در اثر این فعالیت تمامی مناطق اطراف این آتشفشان در زیر مواد مذاب مدفون گشته و بیش از 1000 نفر کشته شدند.
 
 
آتشفشان فعال
 
 
به گفته زمین شناسان در صورت فعالیت کامل آتشفشان مایون، مواد مذاب تنها در مدت چند دقیقه تا صدها کیلومتر پیشروی خواهند کرد و هر آبادی را در سر راه خود از بین می برند.
 
 
 
آتشفشان
 
اما لازم به ذکر است با وجود خطرات متعدد در منطقه و نزدیکی کوه مایون سالانه گردشگران بسیاری در سفر خود با تور فیلیپین از این آتشفشان دیدن می کنند، اما محققان و زمین شناسان همواره به گردشگران توصیه می کنند که از این کوه زیبا و خطرناک تا حد امکان فاصله بگیرند چرا که هر لحظه امکان فوران و گدازه پراکنی در دهانه این کوه وجود  دارد.
 
 
کوه های خطرناک
 
 
امیدواریم این مقاله برای گردشگران تور فیلیپین و همچنین کاربران لحظه آخری مفید واقع شود.
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 4.6 از 5 | از 100 کاربران به آتشفشان همیشه فعال فیلیپین