امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به سومین ساختمان بزرگ پارلمان جهان

سومین ساختمان بزرگ پارلمان جهان

مجارستان یکی از کشور های توریستی اروپایی است و دارای ساختمان ها و قلعه های زیبا با معماری های منحصر به فرد می باشد. یکی از زیبا ترین ساختمان های آن که باعث جذب گردشگر از سراسر دنیا به این کشور شده است، ساختمان پارلمان مجارستان نام دارد. این بنای با شکوه و زیبا در واقع سومین ساختمان بزرگ پارلمان جهان است. در ادامه لحظه آخر را همراهی کنید تا اطلاعات بیشتری درباره سومین ساختمان بزرگ پارلمان جهان، کسب کنید.
ساختمان پارلمان مجارستان یک نمونه با شکوه و زیبا از سبک معماری نئوگوتیک در صد سال گذشته محسوب می شود. البته در ساخت این بنا سبک هایی از معماری باروک و رنسانس نیز به کار رفته و همین موضوع باعث شهرت بیشتر آن بین گردشگران تور بوداپست شده است. ایده ساخت این بنا در واقع به سال 1880 میلادی باز می گردد. زمانی که از بین چندین طرح معماری از معماران معروف آن دوره، یک طرح انتخاب شده و در سال 1885 ساخت آن کلید خورده است. این ساختمان در سال 1896سال همزمان با هزارمین سالگرد تاسیس کشور مجارستان افتتاح شده و در سال 1902 میلادی ساخت آن تکمیل شده است. گردشگران تور مجارستان جالب است بدانید که برای ساخت این بنا حدود 40 میلیون آجر، 40 کیلو طلا و 500 هزار سنگ قیمتی استفاده شده و حدود 100 هزار نفر برای ساخت آن مشغول به کار بوده اند.
این بنا با داشتن حدود 96 متر ارتفاع، 691 اتاق، 88 مجسمه، 10 حیاط، 27 مناره و 20 کیلو متر راه پله به عنوان سومین ساختمان بزرگ پارلمان جهان شناخته شده و ارتفاع آن تقریبا به بلندی کلیسای سنت استفن می باشد. گردشگران تور بوداپست شاید برایتان جالب باشد که بدانید در دوران حکومت کمونیست در مجارستان، یک ستاره بزرگ قرمز رنگ در بلند ترین نطقه برج ساخته شده بود که پس از سقوط این حکومت، ستاره نیز از بالای برج برداشته شد.
لازم به ذکر است که نمای داخلی ساختمان پارلمان به اندازه نمای بیرونی آن چشمگیر و زیبا است. به طور مثال یکی از زیبا ترین اتاق های این ساختمان اتاقی است که زیر گنبد اصلی و بزرگ آن واقع شده و با مجسمه پادشاهان مجارستان تزئین شده است. در آخر گردشگرانی که قصد دارند برای بازدید از ساختمان پارلمان مجارستان به بوداپست سفر کنند، لازم است بدانند که عکس برداری از اتاق مذکور ممنوع می باشد.

نظرات مردم درباره سومین ساختمان بزرگ پارلمان جهان

تامیا 30 آبان 97
0
چقدر سومین ساختمان بزرگ پارلمان جهان رو زیبا ساختند واقعا لایق این عنوان هست
درج نظر