سمفونی سنگ ها

سمفونی سنگ ها در منطقه کوتایک در شرق شهر ایروان واقع شده است. سمفونی سنگ ها در واقع دره ای بسیار بزرگ به نام دره گارنی می باشد. این دره زیبا تا شهر ایروان در حدود 20 کیلومتر فاصله دارد، همچنین در فاصله ای نزدیک از دره گارنی روستایی به همین نام واقع شده است. در نزدیکی این دره رودی به نام آزات جریان دارد. از دلایل محبوبیت این دره می توان به سطون های شگفت انگیر آن که از جنس بازالتی می باشند اشاره کرد. گردشگران تور ایروان لازم است بدانند که بازالتی نوعی سنگ آتشفشانی بوده که ظاهری سیاه داشته و بسیار سخت می باشد. ظاهر بسیار زیبا و متقارن این ستون ها در طول سال های بسیار زیاد و فرایند های زمین شناسی مانند فرسایش به شکل طبیعی به حالت امروزی خود تبدیل شده است. از دیگر دلایل تغییر شکل این سنگ ها می توان به انجماد مواد آتشفشانی در فشار بالا اشاره کرد. گردشگران تور ایروان که به بازدید از این دره می روند، ظاهر آنرا مانند ارگ بزرگی می دانند، همین امر سبب شده که این منطقه را به نام سمفونی سنگ ها بشناسند. همچنین جالب است بدانید که تصویری از این دره در سال 2013 میلادی، برنده جایزه ی Vettor Giusti شده است.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به سمفونی سنگ ها

نظرات کاربران

هادی 24 مهر 97
4
لطف می کنید از سمفونی سنگ ها که مطلب نوشتید عکس هم بزارید تا بشه بهتر درک کرد ؟
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.