بزرگ ترین کلیسای میلان


کلیسای جامع میلان که با نام کلیسای دوئومو نیز شناخته می شود، در شهر میلان و میدان دل دوئومو (در ایتالیا به میدان هایی که جلوی یک کلیسای جامع قرار گرفته باشند، دل دوئومو می گویند) این شهر واقع شده است. کلیسای دوئومو که دارای قدمت حدودا ششصد ساله می باشد، امروزه بزرگ ترین کلیسای میلان و یکی از بزرگ ترین کلیسا های اروپا و جهان به شمار می رود. از این رو جهانگردان زیادی، تور میلان را برای سفر به اروپا انتخاب می کنند.

ساخت کلیسای دوئومو در سال 1386 میلادی کلید خورده و در سال 1965 میلادی تکمیل شده است. یعنی حدود 579 سال، ساخت آن به طول انجامیده است. معماری این کلیسا به سبک گوتیک طراحی و ساخته شده و پس از کلیسای جامع سویل اسپانیا، از نظر مساحت، بزرگ ترین کلیسا با معماری گوتیک در جهان محسوب می شود.

نمای بیرونی کلیسا، عمارتی عظیم الجثه از جنس سنگ مرمر سفید کندوگلیا است. زیبایی خیره کننده بنای کلیسا همواره مورد توجه گردشگران تور میلان بوده است. همچنین این کلیسا بلند ترین طاق کامل دنیا به ارتفاع حدود 45 متر را دارا می باشد و همان طور که در تصویر مشاهده می کنید، از 52 عدد ستون، 135 منار و حدود 3400 مجسمه به سبک های گوناگون تشکیل شده است. بر روی بزرگ ترین منار مخروطی شکل کلیسا، مجسمه ای معروف از مدونینا (Madonnina) به ارتفاع 4 متر ساخته شده و بر اساس یک سنت تا کنون هیچ بنایی بلند تر از منار مدونینا در شهر میلان ساخته نشده است.

گردشگران تور ایتالیا جالب است بدانید که کلیسای دوئومو در واقع کلیسای اسقف نشین میلان بوده و هم اکنون فردی به نام آنجلو اسکولا، اسقف (کشیش ارشد) آن می باشد. 

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز بزرگ ترین کلیسای میلان
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربری انجمن گردشگری بلاگ گردشگری