درختانی با میوه های سنگی


در گوشه ای از شهر سیرجان باغی در زمینی خشک به چشم می خورد که فردی به نام درویش خان اسفندیار پور آن را بنا کرده است، باغی که می توان گفت ذره ای حیات در آن دیده نمی شود و سال هاست که همه چیز در آنجا مرده است.
اگر با تور کرمان به این شهر سفر کردید حتما از این مکان بازدید به عمل آورید، لازم به ذکر است که بدانید آنچه در نگاه اول مشاهده می کنید، یک باغ به شکل یک شش ضلعی نامنظم می باشد که به جای سرسبزی، تنها درختان خشکیده ای را در خود جای داده و میوه های آن از جنس سنگ هستند و به همین خاطر این باغ به باغ درختانی با میوه های سنگی شهرت یافته است. شاید جالب باشد که بدانید در تک تک این میوه های سنگی رازی نهفته است و هر کدام از آن ها علامت سوالی را به دنبال خود می کشانند.

همان طور که پیش تر گفتیم درویش خان اسفندیارپور موسس این باغ بوده است وی شروع به حفر کردن چاله هایی در زمین خشک کرد، درویش خان درختان خشکیده را در این چاله ها به وسعت زیادی کاشت و این کار را ادامه داد. زمانی که کاشت این درختان خشکیده تمام شد، شروع به آویزان کردن سنگ هایی از شاخه های درختان کرد. در نهایت وسعت این باغ سنگی به 1000 متر رسید و 180 درختی که در آن کاشته شده بودند و سنگ هایی که مانند میوه از آن آویزان بود، حس غریب و گاهی هولناکی را به این باغ داده بود. با تمامی این تفاسیر به گردشگران تور کرمان پیشنهاد می شود که در هنگام سفر خود از باغ سنگی درویش خان که به درختانی با میوه های سنگی شهرت دارد، بازدید کنند.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز درختانی با میوه های سنگی
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربری انجمن گردشگری بلاگ گردشگری