درختانی با میوه های سنگی

📅 انتشار : 1397/07/04 📅 بروزرسانی : 1397/07/04 بازدید : 1693
در این قسمت قصد داریم درختانی با میوه های سنگی را به شما معرفی کنیم، باغ سنگی درویش خان به درختانی با میوه های سنگی شهرت یافته است، بازدید از این باغ خاطره خوشی را برای گردشگران رقم می زنند. همانطور که بیان کردیم یکی از بهترین قسمت های سفر به شهر کرمان بازدید از باغ سنگی درویش خان می تواند باشد. با ما همراه باشید تا با درختان با میوه های سنگی آشنا شوید. 
 
 
در گوشه ای از شهر سیرجان باغی در زمینی خشک به چشم می خورد که فردی به نام درویش خان اسفندیار پور آن را بنا کرده است، باغی که می توان گفت ذره ای حیات در آن دیده نمی شود و سال هاست که همه چیز در آنجا مرده است.
اگر با تور کرمان به این شهر سفر کردید حتما از این مکان بازدید به عمل آورید، لازم به ذکر است که بدانید آنچه در نگاه اول مشاهده می کنید، یک باغ به شکل یک شش ضلعی نامنظم می باشد که به جای سرسبزی، تنها درختان خشکیده ای را در خود جای داده و میوه های آن از جنس سنگ هستند و به همین خاطر این باغ به باغ درختانی با میوه های سنگی شهرت یافته است. شاید جالب باشد که بدانید در تک تک این میوه های سنگی رازی نهفته است و هر کدام از آن ها علامت سوالی را به دنبال خود می کشانند.
 
 
همان طور که پیش تر گفتیم درویش خان اسفندیارپور موسس این باغ بوده است وی شروع به حفر کردن چاله هایی در زمین خشک کرد، درویش خان درختان خشکیده را در این چاله ها به وسعت زیادی کاشت و این کار را ادامه داد. زمانی که کاشت این درختان خشکیده تمام شد، شروع به آویزان کردن سنگ هایی از شاخه های درختان کرد. در نهایت وسعت این باغ سنگی به 1000 متر رسید و 180 درختی که در آن کاشته شده بودند و سنگ هایی که مانند میوه از آن آویزان بود، حس غریب و گاهی هولناکی را به این باغ داده بود. با تمامی این تفاسیر به گردشگران تور کرمان پیشنهاد می شود که در هنگام سفر خود از باغ سنگی درویش خان که به درختانی با میوه های سنگی شهرت دارد، بازدید کنند.
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 3.9 از 5 | از 101 کاربران به درختانی با میوه های سنگی