موزه ای برای خیال پردازان


این مجموعه توسط معمار فرانسوی جین ناول (Jean Nouvel)، طراحی شده است و شامل 55 ساختمان مختلف و جدا از هم است که 23 ساختمان این مجموعه به گالری ها اختصاص پیدا کرده اند و جالب است بدانید که مناظر آن ‌ها رو به اقیانوس می باشد. با توجه به اندازه بزرگ این موزه آن را با هدف شهر موزه ‌ای ساخته‌ اند. این موزه، با الهام گیری از ساختمان‌ های کم ارتفاع منطقه طراحی شده است، به همین خاطر به گردشگران تور دبی پیشنهاد می شود که از این مجموعه بازدید کنند. این موزه کاملاً‌ توسط آب احاطه شده است و یک گنبد بزرگ با قطر حدود 180 متر در سقف آن قرار گرفته است. این گنبد یک الگو هندسی خاص دارد به طوری که متشکل از 8 هزار ستاره فلزی است که بارانی از نور متحرک را با تابش نور خورشید به آن ایجاد می‌ کنند.

این موزه 13 آثارهنری موزه معروف لوور فرانسه را قرض گرفته و به نمایش گذاشته است. از این آثار می توان به La Belle Ferronnière از داوینچی، پورتره ونسان ون گوگ و نقاشی ناپلئون در حال عبور از آلپ توسط ژاک لویی داوید و غیره اشاره کرد. شاید جالب باشد که بدانید به دلیل وجود آثار موزه لوور در این مجموعه این موزه به موزه لوور ابوظبی نیز شهرت دارد. سوالی که شاید برای بسیاری از گردشگران تور دبی ممکن است پیش بیاید آن است که هزینه بلیط این موزه به چه صورت است؟! به همین خاطر لازم به ذکر هزینه بلیط موزه توهمات برای بازدید های عمومی 60 درهم امارات (حدود 16 دلار) و برای بازدیدکنندگان بین 13 تا 22 سال، 30 درهم امارات (حدود 8 دلار) است.
با تمامی این تفاسیر به گردشگران تور دبی پیشنهاد می شود که در هنگام سفر خود از موزه توهمات دبی که به موزه ای برای خیال پردازان شهرت دارد، بازدید کنند.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز موزه ای برای خیال پردازان
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.