بلند ترین آبشار فصلی خاورمیانه


آبشار تارم که به آن لقب بلند ترین آبشار فصلی خاورمیانه را داده اند یکی از جاذبه های شهر نی ریز می باشد و سالانه گردشگرانی با تور طبیعت گردی به بازدید از آن می روند.
آبشار تارم حدود 115 متر ارتفاع دارد و همانطور که پیش تر اشاره کردیم فصلی می باشد به این معنا که در فصل های خاصی دارای آب است. اگر به بازدید از این آبشار مرتفع بروید خواهید دید که تلفیق کوهستان، دشت و چشمه های اطراف مناظر بکر و بی نظیری را به وجود آورده است. زیبایی های آبشار تارم به حدی است که نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند.
گردشگران تور طبیعت گردی باید بدانند که آب این آبشار از چشمه های متعدد موجود در اطراف آن تأمین می شود و در نهایت پس از عبور از میان درختان انجیر به زمین شوره زار می ریزد.
منطقه ای که آبشار در آن قرار دارد از سال 1347 تحت نظارت سازمان از محافظت از محیط زیست قرار گرفته است و از مناطق محافظت شده ایران به شمار می آید.
خوب است بدانید که این منطقه زیستگاه پرندگان و جانداران متعددی نظیر فلامینگو، پلیکان، درنا، غاز وحشی و غیره می باشد، همچنین لازم به ذکر است که پوشش گیاهان این منطقه بسیار متنوع می باشد و گردشگران تور طبیعت گردی می توانند درختانی نظیر کهکم، بادام کوهی، گون، جاشیر و غیره را در این منطقه مشاهده کنند.
خوب است بدانید گردشگران تور شیراز در سفر خود به این شهر نیز می توانند از آبشار زیبای تارم دیدن کنند چرا که فاصله آبشار تا شهر شیراز حدود 200 کیلو متر می باشد.
به طور کلی بازدید از آبشار تارم را به تمامی دوستداران طبیعت پیشنهاد می کنیم و امیدواریم این مقاله برای گردشگران تور طبیعت گردی مفید واقع شود.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز بلند ترین آبشار فصلی خاورمیانه
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربری انجمن گردشگری بلاگ گردشگری