بلندترین کوه آتشفشانی اروپا
بلندترین کوه آتشفشانی اروپا قله اتنا می باشد. این کوه بسیار زیبا دارای ارتفاعی در حدود 3 هزار متر می باشد. قله آتشفشانی اتنا در کشور ایتالیا قرار دارد. گردشگران تور ایتالیا با مراجعه به جزیره سیسیل می توانند این آتشفشان را مشاهده کنند. در اطراف این کوهستان مناطق سرسبز و بسیار زیبایی وجود دارد. این کوه از نوع چینه ای می باشد، کوه چینه ای از روی هم قرار گرفتن لایه های سفت شده از گدازه های داغ تشکیل می شود. ظاهر کوه اتنا مخروطی بوده و در شرق ساحل این جزیره واقع شده است. جالب است بدانید که ارتفاع این کوه با فعالیت های احتمالی آتشفشان آن افزایش می یابد، دلیل آن اضافه شدن یک لایه گدازه سرد شده ی جدید بر روی لایه های قدیمی تر می باشد. این کوهستان بسیار قدیمی در جنوب کوه آلپ و قله ایتالیا قرار گرفته است.
خاک اطراف این کوهستان بسیار حاصل خیز بوده، به همین دلیل زمین های کشاورزی بسیاری در نزدیکی آن وجود دارد.
کوه اتنا یکی از سه کوه بلند آتشفشانی ایتالیا و یکی از فعال ترین آتشفشان های دنیا محسوب می شود.از دلایل محبوبیت بلندترین کوه آتشفشانی اروپا در بین گردشگران می توان به موارد زیر اشاره کرد:
- بلند ترین آتشفشان فعال در این قاره
- پوشش گیاهی بسیار زیبای اطراف کوهستان
- مکانی مناسب برای عکاسی
- وجود تفریحاتی مانند اسکی، کوهنوری و صخره نوردی در این منطقه
گردشگران تور اروپا لازم است بدانند که بدلیل فعال بودن این آتشفشان باید از دور به تماشای آن بپردازند.


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز بلندترین کوه آتشفشانی اروپا
گالری تصاویر ویدئو ها
نظرات کاربران
راشین 31 تیر 97
2
چقدر بلندترین کوه آتشفشانی اروپا زیباست واقعا یک چیز منحصر به فرده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.