ولخرج ترین جهانگردان دنیا

در جهان گردشگران زیادی وجود دارند که هر ساله به مقاصد گردشگری مختلفی سفر می کنند. اما بین این افراد، جهانگردانی نیز وجود دارند که هزینه های بیشتری در سفر های خود صرف کرده تا سفری لوکس، به یاد ماندنی و رویایی داشته باشند و ما در این قسمت از سایت لحظه آخر قصد داریم ولخرج ترین جهانگردان دنیا را معرفی کرده و اطلاعاتی درباره آن در اختیار کاربران عزیز قرار دهیم.

سازمان جهانی گردشگری (UNWTO)، درباره گردشگران سال 2016 میلادی تحقیقاتی انجام داده و مقدار هزینه ای که آن ها در سفر های خود به مقاصد گردشگری مختلف داشته اند را ارزیابی کرده و در قالب یک گزارش در سایت خود منتشر کرده است. نتیجه این گزارش در واقع لیستی از ولخرج ترین جهانگردان دنیا است که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت. گردشگران تور کانادا، اگر کنجکاوید بدانید چه کشور هایی در صدر این لیست قرار گرفته و در سال 2016 چه مقدار برای سفر های خود هزینه کرده اند، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

در ابتدا جالب است بدانید که به طور کلی در سال 2016 میلادی، حدود 1.2 میلیارد گردشگر جهانی داشتیم که این آمار از سال های پیش بسیار بیشتر بوده و به طبع هزینه های آن نیز افزایش یافته است. البته هر چه تعداد این سفر ها بیشتر باشد به چرخه اقتصاد جهانی کمک شایانی کرده و فرصت های شغلی بسیاری ایجاد می کند.
رتبه اول ولخرج ترین جهانگردان دنیا را چینی ها، با 135 میلیون گردشگر در سال 2016 به خود اختصاص داده اند که این آمار نسبت به سال پیش با رشد 6 درصدی همراه بوده و میزان هزینه هایی که گردشگران چینی، در این سفر ها خرج کرده اند نیز به چیزی حدود 261 میلیارد دلار رسیده است.
گردشگران تور آلمان جالب است بدانید، رتبه های دوم تا ششم این لیست را به ترتیب کشور های آمریکا با 122 میلیارد هزینه، آلمان با 81 میلیارد هزینه، بریتانیا با 67 میلیارد هزینه، فرانسه با 41 میلیارد هزینه و کانادا با 29 میلیارد هزینه، تشکیل می دهند.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز ولخرج ترین جهانگردان دنیا
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری