رودخانه ای از کف

رودخانه تیه ته (Tietê) واقع در نزدیکی شهر سائوپائولو در منطقه پیراپورا دو بوم جیزز، به دلیل افزایش آلاینده ها و ورود فاضلاب ها به این رودخانه، دچار شرایط بحرانی شده است. این آلودگی باعث به وجود آمدن کف سفیدی بر روی سطح آب این رودخانه شده است. این رودخانه که در فاصله 50 کیلومتری از شهر سائوپائولو قرار دارد به عنوان یکی از آلوده ترین رودخانه ها در جهان و آلوده ترین رودخانه آمریکا جنوبی شناخته می شود. علت اصلی آلودگی رودخانه تیه ته ورود فاضلاب های شهری و صنعتی به آن می باشد. در پی کاهش آب رودخانه و افزایش میزان آلودگی آن باعث شده کف شگفت انگیز و بد بویی بر روی سطح این رودخانه  به وجود آید. اکثر نقاط رودخانه با کف پوشیده شده است. این کف شباهت بسیاری به برف داشته اما جنس آن هنوز مشخص نشده و دلیل به وجود آمدن آن را نوعی واکنش به فاضلاب ها می دانند. گردشگران تور سائوپائولو که این رودخانه را دیده اند ظاهر آن را بسیار شگفت انگیز می دانند. دولت برزیل برای کاهش آلودگی این رودخانه اقدام کرده، زیرا در اثر به وجود آمدن این پدیده زندگی بسیار حیوان و گیاه به خطر افتاده است. همچنین جانورانی که در رودخانه ای از کف وجود داشته اند، پس از به وجود آمدن این پدیده از بین رفته اند.


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به رودخانه ای از کف
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.