غار های حیرت انگیز قشم


غار خربز قشم
یکی از غار های حیرت انگیز قشم، غار خربز است که حدودا در دوازده کیلو متری قشم و در جاده جنوبی آن واقع شده است. به طور دقیق تر جزیره خربز در نزدیکی کوهی که در مجاورت دریا و دشت میانکاسه وجود دارد، قرار گرفته است. غار خربز از نوع غار های دریایی است و حاصل تخلیه ماسه ها از داخل حفره سنگ ها و گرداب ها به وجود آمده اند. شواهد موجود از این موضوع خبر می دهد که در زمان های دور و پیش از اسلام، از غار خربز به عنوان پناهگاه یا نیایشگاه استفاده می شد. از جمله این شواهد افزایش وسعت غار در دهلیز های انشعابی و تالار میانی آن می باشد. نمای ظاهری غار بسان یک بنای صخره ای عظیم تو در تو در دل کوه است و متشکل از مجموعه اتاق هایی است که در متراژ 20 متر مربع ایجاد شده اند و به وسیله راهرو های باریک به هم راه دارند. از دیگر ویژگی های غار وجود برکه ای است که برای نگهداری آب باران از آن استفاده می شده و در بیشتر روز های سال از آب باران پر می باشد.
غار نمکی قشم
غار نمکی قشم نیز از جمله غار های حیرت انگیز قشم است که هر ساله گردشگران بسیاری برای بازدید از این غار تور داخلی را برای سفر انتخاب کرده و به این جزیره زیبا سفر می کنند. غار نمکی در فاصله دو کیلو متری دریا واقع شده که اغلب گردشگران تور قشم این مسیر را با پای پیاده طی می کنند. همان طور که از نام غار نمکی قشم پیداست، غار مملو از استالاکتیت های نمکی است. فضای درون غار به قدری تاریک است که برای دیدن بلور های نمکی آویزان از سقف غار نیاز به چراغ قوه دارید. استالاکتیت های نمک در گذشته تنها به صورت یک لایه نمک بوده اند که با گذشت زمان بر آمده شده و با کم شدن وزن سنگ های مجاور، از آن ها پیشی گرفته، به سمت بالا حرکت کرده و به شکل امروزی در آمده اند.
نمک های غار شگفت انگیز نمکی قشم، از بهترین و پر خاصیت ترین نمک ها است و به دلیل وجود منیزیم در ترکیب آن به صورت کپسول و به عنوان نمک طبی برای ورزشکاران استفاده می شود.
در این مقاله سعی بر آن داشتیم تا شما را با غار های حیرت انگیز قشم که از زیبا ترین جاذبه های گردشگری تور قشم محسوب می شوند، آشنا سازیم. همچنین به شما پیشنهاد می کنیم به قشم، این جزیره اسرار آمیز سفر کرده و از این غار ها دیدن نمایید.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به غار های حیرت انگیز قشم
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابه

تور قشم 5 بهمن 98
3 شب
وارش
رادین گشت پایتخت
5 بهمن - 8 بهمن

تور قشم ویژه تعطیلات 9 بهمن 98
3 شب
قشم ایر
افق بال فرشتگان
9 بهمن - 12 بهمن

تور قشم 11 بهمن 98
3 شب
تابان
همیشه سفر
11 بهمن - 14 بهمن

تور قشم 21 و 22 بهمن 98 ویژه تعطیلات
3 شب
قشم ایر
آرشین پرواز
21 دی - 25 دی

تور ترکیبی قشم 11 بهمن 98
2 شب
قشم ایر
گردشگر زمان
11 بهمن - 13 بهمن

تور قشم 6 بهمن 98
2 شب
قشم ایر
فرشته طلایی پارس
6 بهمن - 8 بهمن

تور قشم 11 بهمن 98
3 شب
قشم ایر
سیف گشت
11 بهمن - 14 بهمن

تور قشم ویژه تعطیلات 21 و 22 بهمن 98
4 شب
قشم ایر
آرشین پرواز
21 بهمن - 26 بهمن

تور قشم 5 بهمن 98
3 شب
زاگرس
افق بال فرشتگان
5 بهمن - 8 بهمن

تور قشم 8 بهمن 98 ویژه تعطیلات
3 شب
وارش
قصر شایان
8 بهمن - 11 بهمن