امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به تالاب تسخیر شده

تالاب تسخیر شده

همه ما می دانیم که خطه سرسبز شمال ایران، مملو از جاذبه های گردشگری، تفریحی و تاریخی بسیاری است و هر ساله گردشگران داخلی و خارجی بسیاری را از جای جای کره خاکی به سمت خود جذب می کند. برخی از این جاذبه ها مناطق بکری است که شاید هر کسی از وجود آن آگاه نباشد. به همین دلیل ما در این قسمت از لحظه آخر قصد داریم تالاب تسخیر شده را برای گردشگران تور شمال معرفی کنیم.
تالاب یا دریاچه ممرز که به تالاب تسخیر شده توسط ارواح نیز معروف است، حدودا در پنج کیلو متری شمال روستا چلندر شهرستان نوشهر واقع شده است. قطعا الان در ذهن کاربران سایت این سوال نقش بسته است که چرا به تالاب ممرز، تالاب تسخیر شده توسط ارواح یا تالاب ارواح می گویند؟ پس ما با همراه باشید تا سفر کوتاهی به تالاب تسخیر شده داشته باشیم.
برای رفتن به تالاب ممرز راهی شمال کشور می شویم، از آنجایی که شهرستان نوشهر در استان مازندران واقع شده است، به استان مازندران رفته و در 5 کیلو متری روستای چلندر توقف می کنیم. در سفر به تالاب تسخیر شده دو راه برای اقامت دارید، راه اول اقامت در خانه های محلی، هتل ها و مهمان سرا های شهر های اطراف است، اما راه دوم که کمی هیجان انگیز تر و جذاب تر به نظر می رسد بر پا کردن کمپ در نزدیکی های تالاب می باشد. وقت آن رسیده دل به دریا زده و برای تماشا تالاب حیرت انگیز و شاید وهم انگیز ممرز اقدام به حرکت کنیم. به منطقه ملا کلا می رویم و به تالاب می رسیم، در نگاه اول دریاچه ای پیش روی ماست که در دل جنگل انبوه پهن برگ قرار گرفته و تا چشم کار می کند فضا تالاب را مه در بر گرفته است. شاید یکی از دلایلی که به تالاب ممرز، تالاب تسخیر شده می گویند این باشد که تالاب توسط مه تسخیر شده است. اما گفته ها و شنیده ها چیز دیگری می گویند. برخی افراد به خاطر شنیدن صدای حیوانات وحشی و در هم آمیختن مه و درختان خشکیده به آن لقب تالاب تسخیر شده توسط ارواح را داده اند. تالاب دارای طول حدودا 700 متری و عرض 300 متری می باشد. سطح دریاچه مملو از درختان شکسته و خشک شده ای است که در میان مه سر بر آورده و منظره تقریبا خوفناکی را به وجود آورده اند.
تا این جا با جو و ظاهر کلی تالاب آشنا شدیم، در ادامه به معرفی برخی دیدنی های آن خواهیم پرداخت:
درختان شکسته و خشک
چیزی که در نگاه اول به تالاب نظر گردشگران تور شمال را به خود جلب می کند، درختان خشک و شکسته ای است که آب تالاب مرمز محل زندگی آنان می باشد، این درختان به درختان مرده نیز شهرت دارند.
جنگل
همان طور که گفتیم تالاب در میان جنگل انبوه و سرسبزی واقع شده که خود یکی از دیدنی های آن محسوب شده و برای گردشگران تور شمال جالب خواهد بود.
در آخر گردشگران تور داخلی لازم است بدانید برای سفر به این منطقه باید از خودرو های کمک دار استفاده کنید، زیرا که این منطقه تنها با این خودرو ها قابل عبور بوده و در طول مسیر امکان برخورد با حیوانات وحشی نیز می باشد.
درج نظر