بزرگ‎ ‎ترین فستیوال سوئیس


جشنواره فسنخات بازل یکی از مراسم مهم، فرهنگی و تاریخی کشور ‏توریستی سوئیس به شمار می آید که در شهر بازل و مدت سه روز ‏در ماه مارس برگزار می شود. 
‏ در بزرگ ترین فستیوال سوئیس حدود 20 هزار نفر از مردم این ‏کشور ماسک های بسیار عجیب و غریب به صورت می زنند و به ‏خیابان های شهر می روند و ضمن صرف نوشیدنی های مختلف به ‏رقص و آواز مشغول می شوند. 
شهر زیبا و توریستی بازل به عنوان پایتخت فرهنگی و دانشگاهی ‏سوئیس شناخته می شود و برگزاری فستیوال باسلر فسناخت ‏‏(‏basler fasnacht‏) در شهر بازل سالانه گردشگران زیادی را به این ‏شهر روانه می کند و ایرانیان زیادی هم در زمان برگزاری بزرگ ترین ‏فستیوال سوئیس با تور سوئیس به این کشور زیبا سفر می کنند و ‏در کنار مردم سوئیس به جشن و شادی می پردازند. 
فستیوال باسلر فسناخت (‏basler fasnacht‏) بازل به طور رسمی با ‏یک آتش بازی با شکوه آغاز می شود و سپس مردم با لباس ها و ‏ماسک های عجیب در گروه های مختلف به رقص، شادی و رژه می ‏پردازند و خاطرات خوشی را رقم می زنند. بهترین و معروف ترین ‏قسمت این جشنواره رقص مرگ (‏Totentaz‏) و اجرای مراسم ‏بالماسکه (‏Nummenschanz‏) است که تلفیق این مراسم با آهنگ ‏های شاد و تشویق حضار بسیار مهیج می شود. 
این جشنواره هر ساله در ماه مارس در صبح اولین دوشنبه پس از ‏چهارشنبه خاکستری، ساعت 4 صبح با برگزاری آتش بازی آغاز شده و ‏‏72 ساعت به طول می انجامد و در 4 صبح روز پنج شنبه پایان می ‏یابد. 
اگر قصد سفر با تور سوئیس و شرکت در این جشن را دارید باید ‏بدانید که برخی از مردم معتقد اند که بزرگ ترین فستیوال سوئیس ‏مخصوص مسیحیان پروتستان در تمام جهان است.  
به طور کلی شیوه برگزاری فستیوال باسلر فسناخت (‏basler ‎fasnacht‏) بازل بسیار منحصر به فرد و مهیج است و شما فقط با ‏شرکت در این کارناوال می توانید لباس های عجیب و خنده دار به ‏تن کنید و به صورت تکی یا گروهی به رقص و شادی در خیابان ‏مشغول شوید. 
‏ برخی از مردم ماسک افراد معروف کشور سوئیس نظیر شخصیت ‏سیاسی، هنرپیشه ها، خوانندگان و غیره را به صورت می زنند و ‏مشغول اجرای نمایش های طنز می شوند که یکی از بخش های ‏مورد علاقه و جالب برای شرکت کنندگان این فستیوال می باشد 
امیدواریم این مقاله برای گردشگران تور سوئیس مفید واقع شود .

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز بزرگ‎ ‎ترین فستیوال سوئیس
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.