امتیاز 5 از 5 | از بین 101 امتیاز دهنده به معبدی برای قربانی کردن هزاران کودک

معبدی برای قربانی کردن هزاران کودک

در دوران باستان قربانی کردن کودکان بسیار مرسوم بوده است. مردمان آن زمان برای قربانی کردن کودکان، مراسم بخصوصی داشته اند و همچنین مکان مشخصی برای انجام این کار وجود داشته است. قربانی کردن کودکان قوانین خاص خود را داشته و در زمان قربانی کردن هیچ کس حق گریه کردن را نداشت، زیرا گریه کردن ارزش قربانی را برای رب النوع، پایین می آورد. با ما در این مقاله همراه باشید تا به بررسی معبدی برای قربانی کردن هزاران کودک بپردازیم.
 
قربانی کردن کودکان
 
بشر در زمان قدیم همواره به دنبال نزدیک شدن به خدایان خود بوده است. همین امر باعث می شد که کودکان خود را در راه خدایان قربانی کنند. البته برخی انسان ها بدلیل ضعف و ترس از عوامل طبیعی مانند زلزله، سیل و موارد دیگر اقدام به قربانی کردن کودکان خود می کردند. در آن زمان بر این باور بودند که اگر قربانی های خود را همراه هدایا و غذا به خاک بسپارند، مورد احترام ارواح قرار می گیرند. بسیاری از انسان ها در دین و پرستش خدایان خود دچارافراط می شوند و به آیین های پوچ می گروند. همین امر سبب شد که در زمان باستان کودکان قربانی شوند. در این بین یهودیان بیشتر از سایر دین ها به این توهمات اهمیت می دادند.باستان شناسان  فرانسوی در سال 1921 میلادی، یکی از عجیب ترین مکان هایی که در گذشته مخصوص قربانی کردن کودکان بوده را در شهر تونس یافنتد.
 

عجایب هفتگانه - لیست 7 موردی توسط دو تن از نخستین تاریخ نگاران و محققین یونانی به نام های هرودوت و کالیمکس تهیه شده است.

 
این مکان، معبد توفت (Tophet) نام دارد. کلمه ی توفت به معنای سوزاندن بوده و همچنین این معبد توسط یهودیان ساخته شده است. نام دیگر این محل، معبدی برای قربانی کردن هزاران کودک می باشد. در این معبد تخته سنگ های بزرگی در کنار هم برای قربانی کردن کودکان وجود دارد. از وجود تعداد زیادی تخته سنگ در کنار هم می توان نتیجه گرفت در آن زمان مردم تونس کودکان زیادی را هم زمان در کنار هم برای رب النوع قربانی می کردند. از شواهد بدست آمده میتوان فهمید که در حدود 20 هزار نوزاد و کودک در این معبد قربانی شده اند. به همین دلیل نام دیگر این مکان را معبدی برای قربانی کردن هزاران کودک گذاشته اند، بسیاری از استخوان های یافته شده متعلق به حیوانات می باشد. همچنین مردم محلی این منطقه می گویند که به دلیل قحطی در آن زمان تعدادی از کودکان سربریده، خورده شده اند. نام این معبد از کتابی مقدس که در رابطه با قربانی کردن کودکان می باشد، گرفته شده است.
تاریخ این شهر به حدود 200 هزار سال پیش باز می گردد. حدود 8 هزار سال پیش مردمانی از سرزمین شرق به به این کشور کوچ کردند.این مکان امروزه برای گردشگران تور تونس به محلی برای بازدید از فرهنگ دوران باستانی شهر تونس تبدیل شده است، گردشگرانی که به دیدن معبدی برای قربانی کردن هزاران کودک می روند، تحت تاثیر حال و هوای آن دوران قرار گرفته و در کل این مکان بسیار غم انگیز می باشد. بر روی درختان این معبد اشکال هندسی و نماد های دوران باستان حک شده اند. اطراف این معبد عتیقه های بسیاری پیدا شده است.
 

عجایب دنیا - اگر تمایل دارید عجایب دنیا را بشناسید بر روی لینک کلیک کنید.

 

نظرات مردم درباره معبدی برای قربانی کردن هزاران کودک

سید روح الله هادی 29 مرداد 00
0
خداوندا با فرستادن آن همه رسولان برای هدایت بشر و پیشرفت علم ولی انسانها هیچ وقت دست از حماقت بر نمی دارند.
ونوس 22 آبان 97
3
معبدی برای قربانی کردن هزاران کودک اصلا جاذبه دیدنیه ؟ آدم بره این جا که غصه اش می گیره
درج نظر