غاری که لقب قاتل به خود گرفت

در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با غاری که لقب قاتل به خود ‏گرفت در اختار کاربران سایت قرار دهیم. غار پرآو در 12 کیلومتری شمال ‏شهر کرمانشاه و در ارتفاع 3300 متری از سطح دریا واقع شده است که ‏عمیق ترین و صعب العبور ترین غار کشور ایران می باشد.
این غار حدود ‏‏1400 متر طول و حدود 700 متر عرض دارد و 26 حلقه چاه عمیق را در ‏خود جای داده است که عمیق ترین آن ها چاه شماره 16 با عمق 42 متر ‏می باشد. این غار بی نظیر حدود 50 سال پیش توسط یکی از گروه های ‏مهندسی و زمین شناسی انگلیسی که مشغول نقشه برداری از ارتفاعات ‏زاگرس بودند کشف شد و در آن زمان به عنوان بزرگترین غار عمودی جهان ‏شناخته شده و لقب اورست غار های جهان را به خود اختصاص داد البته ‏امروزه غار های عمیق تری در جهان کشف شده است و در حال حاضر رتبه ‏غار پرآو 221 می باشد. 
پیمایش غار پرآو دارای درجه سختی ‏‎5D‎‏ می باشد و غارنواردان به سختی ‏می تواند به داخل غار بروند. داخل غار به شدت هوا سرد بوده و در هیچ ‏جای آن دمایی بالاتر از 3- درجه سانتی گراد ثبت نشده است همچنین ‏دیواره های این غار از سنگ های تیز و بسیار خشن تشکیل شده است که ‏باعث می شود لباس غارنوردان پاره شود و برودت هوا آن ها را اذیت کند. ‏در برخی از مناطق، غار نوردان مجبور به حرکت سینه خیز هستند و وجود ‏شرایط سخت نظیر گذرگاه های تنگ و خرچنگ رو ها، احتمال ریزش در ‏برخی نقاط، چاه های عمیق و غیره در غار پرآو، غاری که لقب قاتل به خود ‏گرفت باعث شده است غار نوردان زیادی هنگام پیمایش این غار جان خود ‏را از دست بدهند. 
حوادث دلخراش زیادی در این غار اتفاق افتاده است و غارنوردان بسیاری ‏در هنگام پیمایش پرآو، جان خود را از دست داده اند و اجساد تعدادی از ‏این غار نوردان ماهر در غاری که لقب قاتل به خود گرفت قرار دارد و به ‏دلیل صعب العبور بودن غار امکان خروج از اجساد وجود ندارد. 
دلخراش ترین حادثه ای که در این غار اتفاق افتاده است مربوط به سال ‏‏1381 می باشد که طی آن 2 نفر از اعضای یک تیم 3 نفره که عضو باشگاه ‏کوه نوردی دماوند بودند در چاه شماره 18 سقوط کرده و جان خود را از ‏دست دادند و اجسادشان هرگز از غار خارج نشد.  
اغلب غار نوردان و گردشگران تور کرمانشاه که قصد دارند به این غار بروند ‏فصول بهار و تابستان را انتخاب می کنند چرا که برودت هوای داخل غار در ‏این فصول قابل تحمل تر است. 
اگر قصد سفر با تور کرمانشاه را دارید و می خواهید به این غار بروید توجه ‏داشته باشید که رفتن به داخل این غار نیازمند تجهیزات و مهارت بسیار ‏زیادی است.‏
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره غاری که لقب قاتل به خود گرفت

ابراهیم 22 آبان 97
0
واقعا بایدم با این ارتفاع غاری که لقب قاتل به خود گرفت رو به عنوان لقب بگیره خخخخ
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما