موزه ای در دل آب

موزه ای در دل آب یا موزه زیرآبی کانکو (Cancun Underwater Museum) ، موزه ای است که در زیر آب‌ های سواحل شهر کانکون در ایالت کینتانا رو، کشور مکزیک واقع شده است. کانکون در زبان محلی به معنای آشیانه مارها، می باشد. این منطقه هر ساله غواصان و گردشگران زیادی را با تور کانکون به خود جذب می‌کند.

این موزه در سال 2009 میلادی تاسیس گشت، در ابتدای تاسیس این مجموعه، 100 مجسمه در موزه نصب گردید و سپس به تدریج در سال های متمادی تعداد این مجسمه ها افزایش یافت، در سال 2013 میلادی تعداد آن ها به حدود 500 مجسمه رسید.
موزه ای در دل آب کانکون در مکزیک، یکی از بزرگترین جاذبه های مصنوعی زیر آب به شمار می آید. در این موزه، مجسمه هایی عظیم در فضای بسیار وسیعی در دل آب جای گرفته اند. شبیه به انسان هایی منجمد شده در بین خز ها و گیاهان دریایی هستند.
موزه ای در دل آب، در عمق 8 متری دریای کانکون قرار گرفته است و گردشگرانی که می خواهند از این مجموعه زیبا و خارق العاده بازدید به عمل آورند باید با امکانات غواصی و یا با زیر دریایی های شیشه ای از این منطقه دیدن کنند. طرح مجسمه‌ هایی که در این موزه نصب شده، بر اساس جامعه محلی و مردم بومی آن منطقه ساخته شده‌ اند و هر مجسمه از روی یک مدل واقعی الهام گرفته و ساخته شده است. مجسمه های این موزه توسط جیسون دی کایرس که فردی انگلیسی بوده، ساخته شده است. 

 جیسون دی کایرس، خود علاوه بر مجسمه‌ سازی، مربی غواصی نیز بود، وی هنر مجسمه سازی را به شیوه‌ ای جدید در عمق دریا به نمایش درآورد. جالب است بدانید که جنس مجسمه‌ های این موزه از نوعی سیمان است که درجه اسیدی – قلیایی آن خنثی از نظر pH آب دریایی می باشد، به همین خاطر این منطقه، محیط مناسبی برای رشد مرجان‌ها، جلبک‌ها و خزه‌ها به وجود آورده است. درون مجسمه های این موزه حفره هایی تعبیه شده است، دلیل تعبیه حفره های ریز در این مجسمه‌ها، این است که موجودات دریایی بتوانند از مرجان های درون این مجسمه ها تغذیه کنند. مکزیکی ها با هدف حمایت از گیاهان مرجانی نادر، این موزه را افتتاح کردند زیرا این گیاهان به دلیل بازدید مکرر گردشگران تور کانکون از این منطقه، آسیب زیادی دیده و قرار دادن مجسمه ها در این محیط، امکان تولید مثل و تکثیر گیاهان مرجانی رو بر روی مجسمه ها فراهم می کند. یکی از مشکلات عظیم این موزه این اشت که، سرعت بالای رشد گیاهان مرجانی باعث تغییر ظاهری مجسمه‌ های این موزه شده و به زودی این مجموعه به طور کامل به صخره ‌های مرجانی تبدیل می‌شود و دیگر موزه‌ای وجود نخواهد داشت. 

امتیاز 5 از 5 | از بین 101 دهنده به امتیاز موزه ای در دل آب
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری