کاخ ایده آل فرانسه

فرانسه سومین کشور بزرگ قاره اروپا می باشد که مکان ها و جاذبه های خاصی را در دل خود جای داده است. این کشور کاخ های زیادی دارد اما در این بین یک کاخ همیشه می درخشد و آن کاخ ایپک یا کاخ ایده آل فرانسه می باشد که هر ساله گردشگران زیادی را به این مکان می کشاند.
کاخ ایده آل فرانسه یک کاخ زیبا در کشور فرانسه می باشد. این کاخ دارای سبک های متفاوت معماری بوده که بر گرفته از کتاب مقدس و منابع مذهبی است. مراحل ساخت کاخ ایده آل فرانسه حدود 33 سال ادامه داشت. کاخ زیبا اپیک یک نمونه بی همتا از معماری ساده است که یک هنرمند فرانسوی به نام فردیناند شوال، در مدت حدود 33 سال کار بی وقفه آن را ساخته است. فردیناند شوال یک پستچی فرانسوی بود که در روستا هاتیرویس در جنوب شرقی فرانسه ساکن بود. او با هدف این که بتواند روزی کاخ ایده آل خود را بسازد، هر روز در مسیری که برای رفتن به سرکار می پیمود، سنگ ها را در مکانی جمع آوری می کرد.

فردیناند شوال در تاریخ آوریل 1879 عملیات ساخت این کاخ را شروع کرد. بعد از این که یکی از دوستانش تیکه سنگی حکاکی شده را برایش هدیه آورد، شوال شروع به جمع کردن سنگ ها و صخره های دیگر کرد و بعد از مدتی شغل خود را رها کرد به صورت جدی به حکاکی روی سنگ ها پرداخت. فردیناند شوال هیچ گونه تخصصی در زمینه معماری نداشت و برای ساخت کاخ ایده آل فرانسه تنها به ذوق و استعداد درونی خود اتکا کرد و در طی مدت زمان نسبتا طولانی با سختی فراوان، به جمع آوری صخره ها و سنگ ها و حکاکی روی آن ها و وصل کردن سنگ ها به یکدیگر پرداخت و به این روش نمای بیرونی کاخ سنگی خود را ساخت. او این سنگ ها را با همت فراوان و به شکلی عجیب حفاری کرده و این سازه فوق العاده را بنا نموده است. او همیشه دوست داشت زمانی که فوت می کند در کاخی که خودش ساخته دفن شود ولی دولت وقت فرانسه این اجازه را نداد و او را در مکانی اطراف کاخش به خاک سپردند.

این هنرمند سال های پایانی عمر خود را در این کاخ سپری کرد و به تکمیل کار خود پرداخت تا کاخ ایده آل فرانسه به عنوان اثری تاریخی و فرهنگی در فرانسه به ثبت برسد. هم اکنون این کاخ یکی از جاذبه های مورد استقبال گردشگران تور فرانسه حسوب می شود.  بازدید این کاخ در تمام طول سال برای عموم مردم آزاد بوده و معمولا کنسرت ها و نمایشگاه ها در این مکان برگزار می شود و گردشگران تور فرانسه می توانند از تماشای آن لذت ببرند.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز کاخ ایده آل فرانسه
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری