تابوت های آویزان از کوه

هر کسی بنابر موقعیت و ملیت و اعتقادات خود به نحوی با مرگ روبرو می شود. برخی معتقدند که حتما باید جسد به خاک سپرده شود تا روح آرام بگیرد و برخی معتقدند که جسد باید سوزانده شود و خیلی ها عقاید مختلف دیگری دارند.
تصور ما از مرگ همیشه این بوده که یا جسد باید در زمین به خاک سپرده شود و یا سوزانده شود، اما اکنون با لحظه آخر همراه باشید تا شما را با پدیده ای حیرت انگیز و عجیب به نام تابوت های آویزان از کوه آشنا کنیم. در کشور فیلیپین مکانی وجود دارد که با نام تابوت های آویخته مشهور گشته است، مکانی که جسد مرده هایشان را در تابوت هایی گذاشته و بر روی صخره ها آویزان می کنند. سالانه گردشگران زیادی برای بازدید از این تابوت ها با تور فیلیپین به این کشور می روند. تابوت های آویزان از کوه مبهم ترین و اسرار آمیز ترین جاذبه کشور فیلیپین است که نظر توریست های تور فیلیپین را به خود جلب کرده است.

در شهر ساگادا واقع در کشور فیلیپین قبیله ای به نام ایگوروت وجود دارد که در ناحیه کوهستانی لوزون مستقر هستند. مردمان این منطقه به کارهای شکار، خالکوبی و کشاورزی مشغول هستند و از این راه امرار معاش می کنند. این قبیله عقاید مذهبی خاصی دارند و جایگاه خاصی برای ارواحشان قائل هستند و حتی گاهی پیش می آید که به آن ها مرتبه خدایی می دهند. مردم این منطقه معتقدند که تابوت مردگانشان باید بر فراز بلندی ها و در کوهستان ها آویزان باشد تا روح آن ها در آرامش مطلق از جسم جدا شود. آن ها معتقدند این کار هم برای روح بهتر است و هم برای جسم، چون جسم از گزند جانوران و حیوانات در امان می ماند. رسم آویختن مردگان از صخره ها در میان قبایل فیلیپینی به حدود 2 هزار سال پیش بر می گردد به طوری که آن ها با سختی و مشقت فراوان اجساد مردگانشان را به بالای صخره ها می بردند و به وسیله میخ به صخره ها متصل می کردند. این کار را بزرگ ترین فرد قبیله باید انجام می داد تا روح در آرامش بیشتری باشد. ولی در صورتی که فرد بزرگ قبیله بیمار بود و توانایی انجام این کار را در خود نمی دید، پسر بزرگ خانواده باید این عمل را به انجام می رساند. در بازدید از تابوت های آویزان از کوه منظره ای عجیب و حیرت انگیز را می بینید و با عقاید خاصی در رابطه با مرگ آشنا می شوید. 

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به تابوت های آویزان از کوه
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.