شهر ممنوعه بزرگترین مجموعه معماری چوبی

شهر ممنوعه منطقه ای است که در پایتخت کشور چین یعنی شهر پکن واقع شده است و از جمله مناطق گردشگری این شهر محسوب می شود. سالانه تعداد زیادی از گردشگران تور چین از شهر ممنوعه که بزرگترین مجموعه معماری چوبی این کشور است بازدید می کنند.

شهر ممنوعه در سال 1406 میلادی به دستور جو دی یکی از امپراطور های سلسله مینگ ساخته شد که لازم به ذکر است ساخت این شهر ممنوعه حدود 14 سال به طول انجامید و معماری این مجموعه بزرگ نشان از هنر و هوش چینی ها می باشد، تمام بنا های شهر ممنوعه از چوب ساخته شده اند و روی دیوار ها نقاشی هایی از اتفاقات مهم و نمادین کشور چین وجود دارد. 
در گذشته فقط خانواده سلطنتی اجازه ورود به این شهر را داشتند به همین علت این مجموعه در میان مردم عادی شهر ممنوعه نام گرفت و امروزه هم به همین نام در دنیا شناخته می شود.
این مجموعه در زمینی مستطیل شکل و مساحتی غالب بر 72 هکتار واقع شده است و دیوار های 10 متری که در اطراف آن وجود دارند از این شهر ممنوعه  محافظت می کنند.
اگر قصد سفر با تور چین و بازدید از این شهر را دارید باید بدانید شهر ممنوعه بزرگترین مجموعه معماری چوبی جهان می باشد که شامل قصر ها، اتاق ها (حدود 5 هزار اتاق) و کاخ های بسیاری بوده و سه قصر مشهور و قدیمی چین یعنی قصره تای حه، قصر جون حه و قصر بایو حه را در خود جای داده است.
در معماری بی نظیر این شهر ممنوعه به نماد ها و فرهنگ چین توجه بسیاری شده است به طور مثال استفاده از رنگ زرد (نشان مقام امپراطور) برای سقف کاخ ها یا استفاده زیاد از رنگ قرمز (در فرهنگ چینی نشان از شادی و سر زندگی می باشد) در بنا های این شهر که هر کدام بیان گر مفاهیم خاصی هستند همچنین شما هنگام بازدید از شهر ممنوعه خواهید دید که تصاویر زیادی از اژدها بر روی دیوار قصر ها و کاخ های این شهر وجود دارد که علت این امر اعتقاد چینی های باستان به جایگاه ویژه اژدها بوده است.
سلسله های مینگ و چینگ بیش از 550 سال در این شهر ممنوعه سکونت داشتند و بر مردم حکومت می کردند. 
در گذشته شهر ممنوعه به دلیل سکونت امپراطور ها در آن حائز اهمیت زیادی بودی و دور تا دور آن خندق هایی با عرض تقریبا 50 متر برای محافظت از شهر حفر شده است.
شهر ممنوعه بزرگترین مجموعه معماری چوبی دارای دو بخش داخلی و خارجی است که بخش داخلی که شامل سه قصر تای حه، جون حه و بایو حه می باشد در گذشته مخصوص برگزاری جشن ها و مراسم خاص بوده است.
اغلب گردشگران تور چین در سفر خود از این شهر ممنوعه بازدید می کنند.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز شهر ممنوعه بزرگترین مجموعه معماری چوبی
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
آوین 22 آبان 1397
2
با بازدید از شهر ممنوعه بزرگترین مجموعه معماری چوبی شک نکنید مجذوبش می شوید و خوشتون میاد
فاطمه 30 دی 1397
2
این شهر ممنوعه بزرگترین مجموعه معماری چوبی همون قصری نیست که جومونگ توش زندگی میکرد؟
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری