کوهی که از آن تخم مرغ می روید

در کشور چین کوهی وجود دارد که هر 30 سال یکبار در آن سنگ هایی رشد می کنند که گرد هستند که به کوهی که از آن تخم مرغ می روید معروف شده است. این کوه عجیب و غریب چین که چان دایا (Chan Da Ya) نام دارد در منطقه کیانان بووی (Qiannan Buvi) چین و در استان گوئیانگ (Guizhou) قرار گرفته است.

جالب توجه است که بدانید، دلیل رویش این سنگ های تخم مرغی شکل،نا معلوم است و جغرافی دانان و زمین شناسان بسیاری به منظور تحقیق برای پی بردن به این مسئله، مجبور بودند به این منطقه کوهستانی و تقریباً‌ ناشناخته است، سفر کنند که باز هم نتیجه ای به عمل نیامد. این صخره ها، صاف نیستند و سنگ هایی که از آن بیرون می آید سنگ هایی گرد و بیضی شکل و شبیه به تخم مرغ هستند. بنا به گفته بومیان این منطقه، حدود 30 سال طول می کشد که این سنگ ها به طور کامل از صخره جدا شوند و سنگ های جدیدی به جای آن ها برویند. خروج سنگ های تخم مرغی شکل از دل صخره، پدیده ای اعجاب انگیز است که اگر خوش شانس باشید می توانید یکی از این سنگ ها را به عنوان یادگاری با خود بیاورید. مردمان بومی که در این منطقه زندگی می کنند، این سنگ ها را «تخم مرغ خدایان» می نامند و جالب اینجاست که هر یک از 125 خانوار ساکن در آن منطقه یکی از سنگ های تخم مرغی شکل که پس از 30 سال از کوه جدا می شود را در خانه نگه داری می کنند و اغلب آن ها بر این باورند که این سنگ های تخم مرغی شکل برای آن ها خوش یمن است. اگر با تور چین به این منطقه سفر کنید، می توانید از کوهی که از آن تخم مرغ می روید بازدید کنید و از آن محیط لذت ببرید.

بررسی زمین شناسان و جغرافی دانان به این نتیجه رسید که اگرچه اکثر بخش های این کوه از سنگ های سخت تشکیل شده است، اما این سنگ های تخم مرغی شکل از سنگ های آهکی نرم تر شکل گرفته اند که به راحتی فرسایش می یابند. با این حال،‌ هنوز کسی توضیحی در رابطه با شکل بیضی و دایره اب این سنگ های تخم مرغی شکل ندارد. در سال های اخیر این کوه که از آن به عنوان کوهی که از آن تخم مرغ می روید یاد می شود، تبدیل به یک جاذبه گردشگری شده که مردم برای بازدید از آن به این منطقه می روند. نکته جالب تر این است که، خیلی از آن سنگ ها از حالا پیش فروش شده اند تا وقتی افتادند به فرد خاصی برسند. ناگفته نماند که امروزه حدود 70 سنگ در کوه چان دایا وجود دارد و برخی از سنگ هایی که در آستانه جدا شدن از صخره هستند هم توسط افراد سودجو دزدیده می شود.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز کوهی که از آن تخم مرغ می روید
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.



بلندترین کوه جهان

فستیوال برف و یخ 2019 چین

عجیب ترین رسوم چینی ها هنگام غذا خوردن

بزرگترین آبشار مصنوعی آسیا

قدیمی ترین محله های پکن

عظیم ترین مجسمه بودا در جهان

آداب و رسوم چینی ها

ارتش سفالی چین

گردشگران چینی ولخرج ترین گردشگران جهان

هشتمین جاده خطرناک دنیا

کاخی همانند گردنبند زمرد

بهترین کافه و رستوران های چین

طولانی ترین پل کابلی چین

روستایی که به ساکنانش ویلا و ماشین رایگان میدهد

لوکس ترین هتل جهان

برترین جاذبه های گردشگری چین

رودی از سرخ ترین گل ها

جنگل جادویی

فستیوالی از جنس برف و یخ

شهر ممنوعه بزرگترین مجموعه معماری چوبی

زمین های زرد پوش چین

کوهستانی از رنگین کمان

کوهی که از آن تخم مرغ می روید

ترسناک ترین پل جهان

معبدی ما بین زمین و آسمان در چین

آسمان خراش های سنگی پارک ژانگ جیاجی

جنگلی که در آن سنگ روییده است

سوغات چین

جاذبه های گردشگری چین

چند حقیقت عجیب درباره کشور چین

درخت ۱۴۰۰ ساله بومی چین

زیبا ترین جشنواره برف و یخ جهان

مجسمه عظیم الجثه بودا

سوغاتی های چین

فستیوال نیمه پائیز چین

غم انگیز ترین دیوار تاریخی دنیا

تصاویری هوایی چین

پر جمعیت ترین کشور دنیا

پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری