تپه های شکلات

بهل نام استانی در کشور فیلیپین است که در مرکز این کشور واقع شده و قسمتی از جزایر ویسایا می باشد. این استان مساحتی بالغ بر 4000 کیلومتر مربع و در حدود 1 میلیون نفر جمعیت دارد.
 
 
تپه های شکلاتی
 
 

تپه های شکلات فیلیپین

یکی از جاذبه های گردشگری بسیار مهم جزیره بهل تپه های شکلات بوده که در منطقه ای سرسبز و پوشیده از مراتع قرار دارد. تپه های شکلات، تپه هایی هم سان و مخروطی شکل هستند که به صورت منظم در قلب این جزیره واقع شده اند و چشم اندازی بی نظیر دارد. خصوصیت منحصر به فرد این تپه ها داشتن اشکال مخروطی هم شکل و مرتفع است که سبب تمایز این تپه ها و جذب توریست های تور فیلیپین به این کشور شده است.
 
 
تپه هایی از شکلات
 
 
تپه های شکلات از حدود 1600 تپه تشکیل شده است. این تپه ها در میان انبوهی از درختان و گیاهان قرار گرفته که در فصول گرم و کم بارش سال، رنگ قهوه ای آن نمایان می شود. شکل ظاهری این تپه ها هیچ وقت تغییر نمی کند و درخت یا درختچه ای روی آن ها رشد نمی کند.
 
 
تپه های شکلات
 
 
تپه های شکلات از پر گردشگرترین  جاذبه های کشور فیلیپین است و در لیست آثار طبیعی ملی این کشور ثبت شده است به طوری که دولت فیلیپین در تلاش است که تپه های شکلات را در لیست میراث جهانی طبیعی یونسکو ثبت نماید. این تپه های شکلات اندازه های بزرگی ندارند و ارتفاع اکثر آن ها ما بین سی تا پنجاه متر است و مرتفع ترین تپه آن صد و بیست متر ارتفاع دارد. تپه های شکلات در مساحت 50 کیلومتر مربع به صورت پراکنده قرار گرفته اند.
 
 
دیدنی های فیلیپین
 
 

دلیل به وجود آدن تپه های شکلات

 دلیل علمی اینکه این تپه ها چگونه تشکیل شده اند و شکل امروزی را به خود گرفته اند همچنان در پرده ای از ابهام است، ولی افسانه محلی موجود در این زمینه این است که در زمان های قدیم 2 غول چند روز با یکدیگر در جنگ بودند تا جایی که از پا افتادند و پیمان دوستی بستند، یکی از این غول های جوان و خوشتیپ به نام آروگو، دلبسته یک زن فانی شد، زمانی که این زن فوت کرد، این غول شروع به گریه کرد و قطره های اشک هایش تبدیل به این تپه های شکلات شدند. با این وجود، زمین شناسان دیدگاه های گوناگونی در زمینه چگونگی به وجود آمدن تپه های شکلات دارند که یک نظریه منطقی این است که این تپه ها، اشکالی از سنگ آهک دریایی هستند که بر روی سطحی از خاک رس نفوذ ناپذیر تشکیل شده اند. چشم انداز تپه های شکلات بسیار خاص و عجیب است و بازدید آن ها تجربه ای بی نظیر و وصف نشدنی را برای گردشگران به ارمغان می آورد.
 
 
 
تپه های شکلاتی
 
 

بازدید تپه های شکلاتی

برای بازدید این تپه ها هیچ محدودیت فصلی وجود ندارد و همان اندازه که در روزهای گرم و خشک سال از دیدن آن لذت می برید، در روزهای بارانی نیز جلوه ای ویژه دارد. در این تپه ها یک طبقه تماشا وجود دارد که گردشگران تور فیلیپین می توانند به آن جا رفته و مناظر اطراف را مشاهده کنند ولی امکان بالا رفتن از تپه برای توریست ها وجود ندارد. 
 
 
تپه های شکلاتی فیلیپین
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره تپه های شکلات

علی امیدی 8 تیر 99
0
با سلام به تنها چیزی که شبیه نبود شکلات بود
nn 5 بهمن 98
0
متن خوبی بود، ولی دلیل اینکه نام تپه شکلات گرفته اند چیه؟ ذکر نشده است.
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما