امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به پیاده روی بین زمین و آسمان

پیاده روی بین زمین و آسمان

برج سی ان تورنتو بلند ترین برج مخابراتی جهان است که در شهر تورنتو کانادا واقع شده است. این برج، راهنمای قایق هایی است که بر روی دریاچه آنتاریو رفت و آمد می کنند. ساخت این برج از سال 1973 آغاز گشت و حدود 40 ماه ساخت آن به طول انجامید. پیاده روی بین زمین و آسمان اتفاقی است که در شهر زیبای تورنتو می توانید تجربه کنید. با ما همراه شوید تا چگونگی پیاده روی بین زمین و آسمان را دریابید.
مرتفع‌ ترین مکان برای پیاده روی را در بالای برج سی ان می توانید، پیدا ‌کنید که از یک لبه حدود 5 متری به دور قسمت اصلی برج تشکیل شده است. بازدید کنندگان می‌توانند در گروه‌های 6 نفره در حالی که به کمک وسایل ایمنی حمایت می‌شوند به پیاده روی بر روی بالا ترین نقطه برج بپردازند. این پیاده روی توسط یک راهنمای آموزش دیده هدایت می شود، حاضر شدن و پوشیدن وسایل ایمنی برای پیاده روی بر روی این برج حدود یک ساعت زمان می برد و مدت زمان این پیاده روی حدود نیم ساعت می باشد. در حین پیاده روی شما می توانید با متمایل شدن به عقب حس رهایی بین زمین آسمان را تجربه کنید. 

هزینه بازدید از مسیر پیاده روی برج سی ان حدود 180 دلار آمریکا است. این مکان پیاده روی در طبقه 116 این برج قرار دارد. یکی از جاذبه های دیگر این برج آسانسور شیشه ای است که منظره ای چشم نواز از شهر تورنتو را برای گردشگران تور  تورنتوکه برای بازدید از این برج می آیند به نمایش می گذارد. این برج 4 آسانسور سریع السیر دارد که در یک ساعت حدود 1300 مسافر و گردشگر را جا به جا می کنند، سرعت این آسانسور حدود 370 متر بر دقیقه است. این 4 آسانسوراز طبقه همکف تا رأس برج امتداد یافته و آسانسور دیگری از رأس برج تا عرشه فضایی امتداد می یابد. این برج هر ساله حدود 2 میلیون نفر بازدید کننده دارد. رهبری تیم طراحی این برج را ادوارد آر بالدوین به عهده داشت، وی کارنامه درخشانی دارد و عضو انجمن های متعــــدد فنی ازجمله عضویت در موسسه معماری سلطنتی کانادا است. برج سی ان تورنتو خصوصی بوده و توسط یک شرکت خصوصی اداره می شود. در رأس این برج مکان های تفریحی و تجاری مختلفی وجود دارد. 

همچنین کلوپ ها، سالن های ورزشی، گالری های متعدد و با توجه به ارتفاع این برج، تلسکوپ و دوربین هایی جهت مشاهده مناظر اطراف در قسمتی از این برج قرار داده شده است و پیاده روی بین زمین و آسمان تنها یکی از تفریحات این برج به حساب می آید.
ارتفاع این برج از سطح دریا حدود 70 متر است و ارتفاع کلی برج حدود 340 متر است. رأس این برج شامل 7 طبقه است که هر طبقه وظیفه خاصی دارد.
1. طبقه اول : جهت انتقال امواج کوتاه
2. طبقه دوم : عرشه مشاهده فضای باز
3. طبقه سوم : عرشه مشاهده فضای بسته
4. طبقه چهارم : رستوران گردان که با سرعت، یک دور در عرض 70 الی 90 دقیقه گردش می کند.
5. طبقه پنجم : اطاق تلویزیون
6. طبقه ششم : اطاق رادیو FM
7. طبقه هفتم : اطاق های الکتریکی ومکانیکی

درج نظر