فستیوال پنیر


یکی از فستیوال های جذاب این کشور، فستیوال پنیر می باشد که در شهر تفلیس اجرا می شود. این فستیوال برای دوستداران این خوراکی لذیذ بسیار جذاب و شورانگیز است. در سال های ابتدایی، تولیدکنندگان گرجستانی به تنهایی این فستیوال را برگزار می کردند اما از سال 2015 با اضافه شدن تولیدکنندگان ارمنستان و آذربایجان، فستیوال پنیر به فستیوالی بین المللی تبدیل شد و مقرر شد که برنده هرسال، در سال بعد فستیوال پنیر را میزبانی کند. فستیوال پنیر برای معرفی انواع مختلف پنیر از کشورهای مختلف، هر سال برگزار می شود و تولیدکنندگان سعی می کنند هر ساله محصولات بیشتر و متنوع تری را عرضه کنند تا در این فستیوال حرفی برای گفتن داشته باشند.

انواع پنیرهایی که در این فستیوال به نمایش گذاشته می شود به شرح زیر می باشند:
پنیر خام مزه دار شده با روش های مورد تایید یونسکو، پنیر تند گودا که در پوست گوسفندان به عمل می آید، انواع پنیرهای شیرین و شور و دودی، پنیرهای خامه ای، پنیر در عسل، گل، روغن و ادویه جات. همچنین مردم اهل روستا لوازمی را که با آن ها پنیر تهیه می کنند را نیز به همراه پنیرهای تولیدی خود به فستیوال پنیر می آورند و برای بازدید کنندگان و گردشگران تور گرجستان به معرض نمایش می گذارند. برای مشخص شدن زمان و مکان فستیوال پنیر در سال بعد، باید فستیوال سال اخیر برگزار شود و مشخص شود کدام کشور برنده و میزبان سال بعد است.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز فستیوال پنیر
گالری تصاویر ویدئو ها
نظرات کاربران
کیانا 4 بهمن 97
4
وای من امسال فستیوال پنیر رو رفتم توش انقدر پنیر های عجیب و غریب و خوشمزه داره که حد نداره. به تاریخ ما این فستیوال تو 2 مرداد برگزار میشه و توش بیشتر از 60 مدل پنیر جورواجور داره
هانیه 12 خرداد 97
3
واااای این فستیوال برای کسانی که مثل من عاشق آشپزی هستند عالیه.
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.