جنگلی که فریاد می زند

 
این جنگلی که فریاد می زند در ابتدا روستای «سربرج» در منطقه طرقبه قرار دارد که همزمان با تاریکی هوا صداهای عجیب وهولناکی از میان درختان سر به فلک کشیده آن  به گوش می رسد. برخی از ساکنان سربرج این صدا را به آوا جیرجیرک ها، و عده ای دیگر این صداهای وحشتناک را به ملخ هایی مربوط می دانند که زمانی، به این قسمت هجوم آوردند. برخی دیگر نیز این جنگل را نفرین شده می دانند و معتقدند این منطقه، محل اسکان شیاطین و اجنه می باشد و هنگام شب در روستا پرسه می زنند و این صداهای مخوف را ایجاد می کنند. ابراهیم عرب، دهیار این روستا می گوید: وقتی که ملاحظه کردیم این صداها موجب ترس و وحشت ساکنان و اهالی محله شده، این موضوع را به بخشداری منطقه اطلاع دادیم و خواستار رفع مشکل شدیم.

آن ها نیز کارشناسانی به این منطقه فرستادند و اعلام کردند که این صدا به نوع خاصی از جیرجیرک ها مربوط می شود که همزمان با پرآب شدن رودخانه سربرج، به این روستا هجوم می آورند و در بین درختان و پوشش های گیاهی مخفی می شوند. گاه تعداد این جیرجیرک ها به 3000 جیرجیرک بر روی هر درخت می رسد که همین امر سبب شده آواز دسته جمعی آن ها شبیه به فریاد و جیغ به نظر برسد. عمر این جیرجیرک ها معمولا چهل روز است و بعد از این مدت از بین می روند. روستا سربرج به دلیل داشتن این پدیده هولناک سالانه گردشگران و توریست های زیادی را با تور مشهد پذیرا می باشد. جنگلی که فریاد می زند همواره مورد توجه دوستداران هیجان می باشد.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز جنگلی که فریاد می زند
گالری تصاویر ویدئو ها
نظرات کاربران
آناهیتا 20 دی 97
3
چه جالب من قبلا جنگلی که فریاد می زند رو اگر اشتباه نکنم توی چین یا یکی از کشور های آسیای شرقی بود که خونده بودم نمی دونستم تو ایران هم داریم همچین چیزی
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربری انجمن گردشگری بلاگ گردشگری