پارک ملی شنی با موج های آبی


اولین باری که این پارک را می بینید، مانند دیگر صحراها به نظر می آید که تا کیلومتر ها هیچ اثری از پوشش گیاهی در آن نیست. اما باید بدانید که این پارک ملی تفاوت بسیار فراوانی با بیابان های دیگر دارد. این پارک ملی با مسیرهای پیچ در پیچی از شن و همچنین پر آب تشکیل شده است که باعث شده گردشگران زیاد سالانه برای دیدن آن با تور برزیل به این کشور سفر کنند و این پدیدهٔ نادر را از نزدیک مشاهده کنند. این پارک ملی در کنار رودخانه آمازون و در قسمت شمال شرقی کشور برزیل و در مارانو که یکی از ایالت برزیل محسوب می‌شود، واقع شده‌ است.


پارک ملی لینسویز ماراینسیز در همه ی سال پر آب نیست و فقط در شش ماه اول سال پرآب بوده و شش ماه دوم سال بر اثر تابش آفتاب‌های استوایی، آب این تالاب ها خشک می‌شود به طوری که در یک ماه حدود 7 سانتی‌متر از عمق این تالاب‌ ها کم می‌شود و بعد از گذشت چند ماه این منطقه را کاملاً خشک می‌کند. این پارک یکی از خارق العاده ترین پدیده های طبیعی است زیرا که ترکیب دل پذیر و متضادی از دریا و صحرا را در دل هم خواهید دید. از تفریحات این پارک ملی در برزیل می‌توان به آفرود سواری، موتورهای چهار چرخ، تیوپ سواری در رودخانه، گشت‌های مهیج هوایی، قایق سواری و چتر پارسل نیز اشاره کرد که از تفریحات خوب و مهیج پارک ملی به شمار می‌رود. پارک ملی لینسویز ماراینسیز قطعا یکی از عجیب ترین و جالب توجه ترین مکان های طبیعی بر روی زمین است که نام آن را می توان در لیستی از مکان های عجیب جهان جای داد. 


امتیاز 5 از 5 | از بین 101 دهنده به امتیاز پارک ملی شنی با موج های آبی
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربری انجمن گردشگری بلاگ گردشگری