دخمه مردگان ترسناک ترین قبرستان زیر زمینی

از آن جایی که پاریس پایتخت فرانسه می باشد به عنوان شهر نور شناخته شده است که توانسته با جاذبه های گردشگری و دیدنی فراوان گردشگران زیادی را از نقاط مختلف جهان به سمت خود جذب کند.در این بخش از لحظه آخر گردشگران عزیز را با عجیب ترین جاذبه دیدنی به نام دخمه مردگان ترسناک ترین قبرستان زیر زمینی بیش تر آشنا خواهیم کرد.
از آن جایی که پاریس پایتخت فرانسه می باشد به عنوان شهر نور شناخته شده است که توانسته با جاذبه های گردشگری و دیدنی فراوان گردشگران زیادی را از نقاط مختلف جهان به سمت خود جذب کند. در این بخش از لحظه آخر گردشگران عزیز را با عجیب ترین جاذبه دیدنی به نام دخمه مردگان ترسناک ترین قبرستان زیر زمینی بیش تر آشنا خواهیم کرد.
 
 

قبرستان زیرزمینی فرانسه

گردشگران تور فرانسه شاید باورشان نشود که در دنیای زیر زمینی این شهر 12 میلیون نفری دنیایی تاریک و مخوف که بقایای مردگان 6 میلیون سال پیش را در خود جای داده وجود داشته باشه که به نام دخمه مردگان ترسناک ترین قبرستان زیر زمینی شناخته شده است.در این دخمه های عجیب و غریب مملو از استخوان مردگان می باشد که بسیار و مخوف و ترسناک به نظر می رسد.

 

 
این دخمه ها و تونل ها در واقع معادن آهنگ آهک بوده که در اطراف شهر پاریس قرار گرفته بود. در زمان های رومیان از این معادن سنگ های آهنگ برای ساخت ساز استفاده می کردند اما درست در نیمه ی دوم قرن هیجدهم این معدن تغییر کاربری داد و مردم پاریس مردگان خود را در این معادن دفن کردند .در قرن هجدهم گورستان های پاریس شلوغ ترین و بزرگ ترین گورستان بود به همین دلیل بیش تر مردگان به شیوه ی بدی دفن می شدند.
 
 

بیرون آمدن مردگان از قبر

در سال 1763 میلادی لوئی پانزدهم تمامی تدافین شهر را ممنوع اعلام کرد اما بیش تر کلیسا ها با این قانون لوئی مخالفت کردند بنا بر این اتفاقی نیافتاد تا سال 1870 میلادی درست زمانی که باران و طوفان شدیدی بارید و تمامی دیواره های گورستان فرو ریخت و جنازه های زیادی از خاک بیرون آمدند به این صورت شد که مقامات به فکر چاره ای افتادند.در سال 1786 مردم پاریس تصمیم گرفتند معادن را به عنوان دخمه انتخاب و دو سال تمام زمان برد تا استخوان مردگان را به دخمه ی پاریس انتقال دهند.

درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر