مکان های دیدنی قشم

جزیره ی قشم یکی از زیبا ترین و بهترین مقاصد گردشگری خلیج فارس می باشد که سالانه تعداد بی شماری از گردشگران داخلی و خارجی این جزیره بی همتا را به عنوان مقصد خود انتخاب می کنند به همین جهت می خواهیم مسافران لحظه آخر را با مکان های دیدنی قشم بیش تر آشنا کنیم که دیدن آن ها خالی از لطف نیست.
 
 
1. مقبره بی بی مریم 
اگر بخواهیم به مکان های دیدنی تور قشم مقبره بی بی مریم یکی از آن ها به شمار می رود که قدمت آن به قرن هشتم قمری باز می گردد که در روستای تم سنیتی قشم واقع گردیده و در بین مردمان قشم شهرت بسیاری پیدا و به مرور زمان برای گردشگران هم از محبوبیت خاصی برخوردار شد به طوری که امروزه یکی از بهترین جاذبه گردشگری تاریخی جزیره قشم محسوب می شود.
 
 
3 جزیره ی 1 هکتاری که در مجموع 3 هکتار می شوند جزایر ناز را تشکیل می دهند که در مجاورت خط ساحلی جنوبی در 21 کیلومتری جزیره قشم از اسکله صیادی در غرب، تا صخره لاک پشت ها و روستای ریگو در شرق امتداد یافته است. جزایر ناز دیواره های صخره ای با ارتفاع 4 تا 11 متر دارند اما ساحل شنی ندارند و به واسطه ی جلگه ای پهناور و گلی به خشکی پیوند داده می شود تقریبا تا 50 سال پیش مردمانی بومی در آن زندگی می کردند که به پیشه ی ماهیگیری می پرداختند اما بعد از گذشت این سال ها خالی از سکنه شده و فقط برای صیادی به جزایر ناز در قشم می روند. 
 
 
3. بام قشم 
یکی دیگر از مکان های دیدنی قشم ، بام قشم می باشد که در ارتفاعات قسمت غربی جزیره ی قشم واقع شده است.قسمت های مرتفع بام قشم از ماسه سنگ ، سنگ آهک ، سیلت و مارن تشکیل شده اتند که زیبایی خاصی به آن ها بخشیده است. در واقع این ارتفاع فلاتی نیمه مرتفع است که تا نیمه های سطح وسیعی از جزیره را پوشانده و به دلیل چشم انداز های از جنگل دریایی حرا و سواحل شمال خلیج فارس دارد یکی از دیدنی ترین جاذبه های طبیعی قشم می باشد.
 
 
4. روستای لافت
روستای لافت یکی از مکان های دیدنی قشم است که به هیچ عنوان بازدید از آن را نباید از دست بدهید این روستای تاریخی و قدیمی درست در قسمت شمال غربی  جزیره قشم واقع شده است.از دیدنی های جالب این روستا خانه های مسکونی آن است که همگی آن ها دارای حیاط های مرکزی و بادگیر هستند و سبک معماری جالبی دارند.علاوه بر منازل مسکونی این روستا جاذبه هایی همچون قلعه‌ی پرتغالی‌ها ، قلعه‌ی نادری ، گنبد مدون و قبرستان عجیب آن که پر از سنگ نوشته های تاریخی مربوط به هزار سال پیش است که جذابیت آن را چندین برابر کرده است.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره مکان های دیدنی قشم

شهناز 2 آبان 96
0
من مکان های دیدنی قشم رو به جز مکان های مطرح مثل دره ستاره گان رو بیش تر نمی شناختم تشکر از مطالب خوب و مفیدی که میزارید
شیما 2 آبان 96
1
ممنون از مطالب خوب و مفیدی که میزارید اقعا عالی بود من زیاد مکان های دیدنی قشم رو نمی شناختم
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای قشم

تور قشم 16 و 17 آبان 99
4 شب
آتا آتا
قشم ا ... قشم ایر
قصر شایان
16 آبان - 21 آبان

تور قشم 9 آبان 99 ویژه تعطیلات
3 شب
آتا آتا
آتا آتا
ندا پرواز
9 آبان - 12 آبان

تور قشم 10 آبان 99 ویژه تعطیلات
4 شب
معراج معراج
قشم ا ... قشم ایر
ندا پرواز
10 آبان - 14 آبان

تور قشم 7 و 8 آبان 99
3 شب
معراج معراج
ایران ... ایران ایر
قصر آریا
8 آبان - 11 آبان

تور قشم 12 و 13 آبان 99 ویژه تعطیلات
3 شب
آتا آتا
معراج معراج
فرجام پرواز کیان
12 آبان - 16 آبان

تور قشم 8 و 9 آبان 99
3 شب
معراج معراج
ایران ... ایران ایر
قصر شایان
8 آبان - 12 آبان

تور قشم 10 آبان 99
2 شب
معراج معراج
آتا آتا
دانیار سفر پارسیان
10 آبان - 12 آبان

تور قشم 9 آبان 99
4 شب
آتا آتا
کیش ا ... کیش ایر
گردشگر زمان
9 آبان - 13 آبان

تور قشم 9 و 10 آبان 99
4 شب
آتا آتا
معراج معراج
آرشین پرواز
9 آبان - 14 آبان

تور قشم 9 آبان 99
2 شب
زاگرس زاگرس
قشم ا ... قشم ایر
سیف گشت
9 آبان - 11 آبان
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما