فرسودگی و تخریب برخی بناهای تاریخی را تهدید می کند

عضو هیات مدیره صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی گفت: خطر فرسودگی و تخریب تعداد قابل توجهی از بناهای تاریخی و ارزشمند را تهدید می کند، بنابراین احیاء، مرمت و بهره برداری از اماکن تاریخی به دغدغه جدی دولت تبدیل شده است.

به نقل از ایرنا، نصرت الله تاجیک با تأکید بر اینکه احیاء، مرمت و بهره برداری بناهای تاریخی از اولویت های روی زمین مانده دولت است، افزود: باید عزمی جدی از سوی دولت و همه دوستداران میراث فرهنگی برای شناسایی و بازسازی بناهای فاخر کشور بکار گرفته شود تا بتوانیم از میراث کهن کشور به خوبی نگهداری کنیم.
وی در همین راستا بیان کرد: ایجاد اشتغال، امنیت و توسعه پایدار با بهره گیری از ظرفیت داخلی نظیر احیاء بناهای تاریخی و ورود آن ها به چرخه بهره برداری از جمله مسایلی است که می تواند چرخ اقتصاد کشور را به حرکت درآورد و به دلیل پیامدهای مثبت این رویکرد برای پویایی اقتصاد کشور، نگرش یاد شده به یک نگرش حاکمیتی تبدیل شده است.
سفیر سابق ایران در اردن، احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی را یکی از اصول اقتصاد مقاومتی خواند و ادامه داد: محور اصلی اقتصاد مقاومتی توجه به ظرفیت داخلی برای پیشرفت و توسعه پایدار است و اماکن تاریخی به عنوان یک ظرفیت عظیم در دسترس می تواند رونق و شکوفایی اقتصادی را برای کشور به همراه آورد.
عضو هیات مدیره صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی تصریح کرد: تلاش ما در دوره جدید در صندوق احیاء این است که بناهای تاریخی را از وضعیت کنونی به موقعیت های ارزشمند و اقتصادی کم نظیر تبدیل کنیم تا یکی از کارهای عقب افتاده و مهم اقتصادی و فرهنگی کشور هرچه سریعتر سامان یابد.
وی یادآور شد: وجود دستور العمل های شفاف و بسته های اقتصادی مشوق برای سرمایه گذاران می تواند سرمایه ایرانیان داخل و خارج از کشور را به سوی توسعه زیر ساخت های صنعت گردشگری و احیاء بناهای تاریخی سوق دهد و اشتغال پایدار ایجاد کند.
به گزارش روابط عمومی صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی، تاجیک در پایان گفت: در حال حاضر به دلیل ذهنیت مبهم بخش خصوصی در مورد سرمایه گذاری، حجم وسیعی از اعتبارات این بخش در بانک ها قرار دارد که با ایجاد بستر مناسب می توانیم سرمایه های خوابیده در جاهای مختلف را جذب احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی کنیم.
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای داخلی

تور کیش 11 و 12 و 13 مهر 99
3 شب
تابان تابان
زاگرس زاگرس
فرجام پرواز کیان
11 مهر - 16 مهر

تور مشهد 11 مهر 99
2 شب
ایران ... ایران ایر
ایران ... ایران ایر تور
گردشگر زمان
11 مهر - 13 مهر

تور زمینی قشم 12 مهر 99
4 شب
قطار ... قطار رجا
قطار ... قطار رجا
گردشگر زمان
12 مهر - 17 مهر

تور مشهد از تبریز 11 مهر 99
3 شب
ایران ... ایران ایر تور
ایران ... ایران ایر تور
گردشگر زمان
11 مهر - 15 شهریور

تور شیراز 12 مهر 99 (اقساطی)
3 شب
کاسپین کاسپین
کاسپین کاسپین
پیام توسعه صبا
12 مهر - 15 مهر

تور کیش تعطیلات مهر 99
3 شب
تابان تابان
زاگرس زاگرس
کاخ سپید ملل
18 مهر - 21 مهر

تور قشم 25 مهر 99
5 شب
آتا آتا
ایران ... ایران ایر
گردشگر زمان
25 مهر - 30 مهر

تور کیش 11 مهر 99 (اقساطی)
4 شب
زاگرس زاگرس
تابان تابان
پیام توسعه صبا
11 مهر - 15 مهر

تور قشم 9 و 10 مهر 99
3 شب
قشم ا ... قشم ایر
معراج معراج
آرشین پرواز
10 مهر - 13 مهر

تور چابهار 11 مهر 99
3 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
آذربال ایرانیان
11 مهر - 14 مهر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما