پر بازدید ترین بنای توریستی جهان

در گوشه کنار دنیا جاذبه های دیدنی فراوانی وجود دارد که برخی از آنان شناخته شده و برخی دیگر ناشناخته باقی مانده است.شاید تا به حال به این فکر افتاده باشید که پر بازدید ترین بنای توریستی جهان چه بناییست و در کجا واقع گردیده است.ما را همراهی نمایید تا در این بخش از جواب سوالتان را درباره پر بازدید ترین بنای توریستی جهان بدهیم.


گردشگران تور فرانسه بدانند ، برج ایفل در شهر پاریس پر بازدید ترین بنای توریستی دنیا شناخته شده که در میدان شان دو مارس و در کنار رود سن بنا گردیده است و  همه آن را به عنوان نماد فرانسه می شناسند.این برج زیبا و دیدنی از شناخته شده ترین برج های جهان می باشد که ساخت آن از سال 1887 آغاز و در تاریخ 31 مارس سال 1889 به پایان رسید.
در آغاز برج ایفل به عنوان نمایشگاه جهانی و به مناسبت صدمین سالگرد انقلاب فرانسه ساخته شد که در این میان مورد قبول همگان واقع نشد و حدود 300 نفر به ساخت آن شدیدا اعتراض کردند.
نام این برج از سازنده اش به نام گوستاو ایفل گرفته شده که تا قبل از آن یعنی تا سال 1889 ستون یاد بود واشنگتن به عنوان بلند ترین سازه ی جهان شناخته شده بود و اما در این سال برج ایفل جایگزین این عنوان شد و به مدت 41 سال این عنوان را یدک می کشید تا این که در سال 1930 برج کرایسلر عنوان بلند ترین سازه جهان را از آن خود کرد.
گردشگران تور لحظه آخری مطلع باشند که برج ایفل امروزه بلند ترین سازه پاریس و همچنین چهارمین سازه بلند فرانسه نیز می باشد.طبق آمار سال 2006 نزدیک به 3.719.200 نفر از برج ایفل بازدید کرده اند.
ارتفاع برج ایفل با در نظر گرفتن ارتفاع 24 متری آنتن تلوزیونی 325 متر و وزن آن 7200 تن می باشد.


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز پر بازدید ترین بنای توریستی جهان
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری