لباس های بومی زنان ایرانلباس بومی زنان بختیاری
گردشگران تور داخلی بدانند، مردم بختیاری که به لر بزرگ شهرت دارند به همین دلیل پوشش آنان و همچنین برخی از آداب و رسوم هایشان به لر ها شباهت دارد.
زنان این خطه از گیوه های شیرازی به عنوان پاپوش استفاده می کنند که از اصفهان، شیراز و یا در همان جا تهیه می گردد.

لباس بومی زنان ماندران
به طور کلی لباس زنان مازندران شامل، پیراهن، لچک، جوراب پشمی، شلیته کوتاه، شلوار، چادر، چارقد و کفش می باشد.
زمانی که با تور شمال سفر می کنید زنانی را می بینید که لچک های با رنگ های شاد بر سر کرده اند و توجهتان را به سوی خود جلب می کند.
زنان مازندران زیر شلیته های خود شلوار های ساده و راسته با رنگ مشکی می پوشند و تفاوت آن با زنان گیلان قد شلوار می باشد که قد شلوار آنان بلند تر از گیلانی ها می باشد.

لباس بومی زنان خراسان
قبل از هر چیزی بدانید که پوشاک زنان مردم خراسان شبیه به همسایه های خود یعنی بلوچ ها نیز می باشد.
به صورت کلی پوشش زنان قسمت شرقی استان خراسان شامل: روسری، کلاغی، شلوار، کفش، جلیقه و پیراهن می باشد.

لباس بومی زنان لرستان
با دیدن لباس زنان لرستان متوجه خواهید که چقدر ساده و در عین حال زیبایی است. لباس آنان گشاد، بلند و همچنین برشی ساده دارند. در اصل آنان دو لباس روی هم می پوشند که لباس زیری نقش زیر پیراهن و روی آن از جنس پارچه تافته می باشد.


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز لباس های بومی زنان ایران
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربری انجمن گردشگری بلاگ گردشگری