امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به موزه زیلو و پلاس میبد

موزه زیلو و پلاس میبد

موزه ها یکی از جاذبه های دیدنی محبوب در بین افراد مختلف می باشند، گردشگران با بازدید از موزه ها می توانند با فرهنگ و سنت گذشته مناطق مختلف آشنا شوند، استان یزد یکی از مناطق تاریخی و زیبا در کشور ایران به حساب می آید، در این شهر موزه های بسیاری وجود دارد، یکی از موزه های محبوب و سنتی موجود در یزد، موزه زیلو و پلاس میبد می باشد.
موزه زیلو و پلاس میبد واقع در کاروانسرای شاه عباسی، یکی از جاذبه های گردشگری معروف موجود در شهر میبد به حساب می آید، سالانه گردشگران بسیاری برای بازدید از آثار موجود در این موزه به استان یزد سفر می کنند.
در این موزه آثاری نظیر زیلو های سنتی به نمایش گذاشته می شود، لازم به ذکر است که تاریخچه برخی از آثار موجود در موزه به قرن 8 و 9 هجری باز می گردد، همچنین در این موزه آثار مربوط به قرن اخیر قابل مشاهده است، قدیمی ترین زیلو موجود در این موزه به نام زیلوی مسجد جامع شناخته می شود، تاریخ بافت این زیلو بر روی آن بافته شده که سال 808 هجری را نشان می دهد.
از بخش های مختلف موزه می توان به قسمت زیلو های قدیمی، زیلو های جدید، فروشگاه و کارگاه بافندگی اشاره کرد، گردشگران می توانند از فروشگاه موزه، زیلو های سنتی تهیه کنند، همچنین با مراجعه به کارگاه بافندگی موزه می توانید با روش بافت این زیلو ها آشنا شوید.
آدرس موزه: استان یزد، شهر میبد، بلوار قاضی میر حسین، کاروانسرای میبد
زمان بازدید
افراد می توانند از ساعت 9 و 30 دقیقه صبح تا ساعت 5 بعد از ظهر از این مجموعه بازدید کنند.
گالری تصاویر
درج نظر