سد سیحان

سد سیحان یک مجموعه شامل سد، دریاچه، باغ چای و رستوران است که امروزه با توجه به پیشرفت هایی که صورت گرفته است تبدیل به یکی از تفریحات جذاب آنتالیا ترکیه شده است. این منطقه توریستی و گردشگری آب و هوا بسیار مطلوب و به دور از گرما شدید مرکز شهر می باشد. زیبایی سد سیحان در هنگام غروب آفتاب زمانی که آسمان به اصطلاح گرگ و میش است دو چندان می شود، از طرف شمال شهر نسیم خنک و مطبوعی می وزد که علاوه بر خنک شدن این منطقه باعث ایجاد موج های کوچکی روی سطح آب شده. در نزدیکی این سد مکان های تفریحی دیگری وجود دارد که شما می توانید با آمدن به این منطقه از چند تفرج گاه و اماکن دیدنی لذت ببرید. اسکله تفریحی برای ماهی گیران و ماهی گیری، وجود بندرگاه، کاخ باسانی و یومورتالیک از دیگر اماکن تفریحی و دیدنی این مجموعه می باشد. سد سیحان منطقه ای بسیار سر سبز و پوشیده از گیاهان و درختان تنومند است که این سرسبزی را مدیون همجواری با پارک جاملیک آنتالیا می باشد.

 این مجموعه تفریحی با توجه به این که چندین اماکن دیدنی را یک جا شامل می شود از مناطق توریستی است که مورد استقبال مسافرین تور آنتالیا قرار گرفته است. در این مجموعه بازدید از منطقه توریستی کاراتاش را از دست ندهید. برای رسیدن به این سد می بایست از جاده بسیار زیبا و سرسبز آدانا گذر کنید که در طول مسیر با توجه به چشم انداز های کم نظیر این جاده خستگی راه را احساس نمی کنید. سد سیحان در فاصله 50 کیلومتری از آنتالیا قرار گرفته است که به راحتی با تاکسی یا اتوبوس می توانید به این مجموعه زیبا برسید.  


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز سد سیحان
گالری تصاویر ویدئو ها
مشاهده نظرات ثبت شده
آخرین نظرات ثبت شده
دارابی 10 شهریور 1397
2
سد سیحان کجای آنتالیا هست دقیقا ؟ تا به حال نشنیده بودم
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربری انجمن گردشگری بلاگ گردشگری